X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

Możliwa ekshumacja w obozie NKWD w Rembertowie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 06:40
- Jest szansa na przeprowadzenie badań poszukiwawczo-ekshumacyjnych na terenie dawnego obozu w Rembertowie - twierdzi "Nasz Dziennik".
Pomnik ofiar NKWD w Rembertowie (fragment pomnika)
Pomnik ofiar NKWD w Rembertowie (fragment pomnika)Foto: Wikipedia/CC/Pasiaczek

68 lat temu żołnierze Armii Krajowej rozbili obóz NKWD w Rembertowie, uwalniając 500 więźniów. Nie wszystkim udało się uciec, część rozstrzelali Sowieci. Do dzisiaj spoczywają w bezimiennym grobie.
- Leżą wzdłuż dawnego baraku. Gdy w 1992 r. przesłuchiwany byłem w tej sprawie w Prokuraturze Generalnej, zgłosiłem pani prokurator, że tam leżą ludzie. Sam byłem świadkiem, jak 15-20 osób prowadzono na rozstrzelanie, a codziennie z obozu wynoszono trupy, mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Alfred Grabowski, były więzień obozu w Rembertowie.
Sowieci utworzyli ten obóz na przełomie listopada i grudnia 1944 roku. Ludzi wywożono stąd pociągami towarowymi, zwanymi "brunatnymi karawanami", i wysyłano na Ural. Były więzień dodał, że w jednym z transportów wywieziono aż 1500 osób.

PAP/agkm

Zobacz więcej na temat: Armia Krajowa NKWD Rembertów

Czytaj także

Memoriał chce śledztwa ws. drugiego Katynia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 16:30
Stowarzyszenie obrony praw człowieka „Memoriał” chce, aby rosyjska Prokuratura Wojskowa przeprowadziła nowe śledztwo w sprawie tak zwanej obławy augustowskiej z 1945 roku i pośmiertnie zrehabilitowała jej ofiary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: tuż obok grobów Armii Krajowej budują obory

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 10:53
Przy cmentarzu żołnierzy Armii Krajowej w Surkontach na Białorusi buduje się kołchozowe obory – pisze Andrzej Poczobut, dziennikarz, działacz Związku Polaków na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawna katownia UB w Augustowie. Zakończono badania archeologiczne

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 14:00
Zakończono badania archeologiczne w tzw. Domu Turka w Augustowie - dawnej siedzibie Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Teraz biegli z zakresu medycy sądowej przebadają szczątki odkryte w czasie drugiego etapu badań archeologicznych.
rozwiń zwiń