X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Historia

Bitwa Warszawska i jej znaczenie – debata historyczna online

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 20:30
Jaki był przebieg Bitwy Warszawskiej? Kto stał za sukcesem polskich działań? Jakie znaczenie miała i wciąż ma to starcie dla historii Polski i Europy? Na te pytania – jak i wiele innych – odpowiadali historycy w trakcie debaty.
Serwis internetowy został opracowany wspólnie z historykami i specjalistami Polskiego Radia
Serwis internetowy został opracowany wspólnie z historykami i specjalistami Polskiego RadiaFoto: PolskieRadio.pl

W dyskusji przygotowanej przez Biuro Programu "Niepodległa" oraz Polskie Radio wzięło udział trzech prelegentów, wybitnych specjalistów historii najnowszej oraz wojny polsko-bolszewickiej:

  • prof. Grzegorz Nowik, 
  • prof. Janusz Odziemkowski, 
  • prof. Jan Żaryn.

Inspiracją do spotkania są obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz powstały z tej okazji nowoczesny, narracyjny portal internetowy bitwa1920.gov.pl.

Debatę można było oglądać on-line, a transmisja live udostępniona jest w tym artykule:

Transmisję można było śledzić również na profilu FB portalu PolskieRadio24.pl, profilu FB Polskie Radio Historia, profilu FB Niepodległa, kanale YouTube Niepodległa oraz stronie niepodlegla.gov.pl

Każdy miał możliwość zaproponować swoje pytanie do prelegentów w TYM MIEJSCU.

Portal Bitwa1920.gov.pl

Nowoczesny serwis bitwa1920.gov.pl powstał dzięki współpracy dwóch instytucji – Biura Programu "Niepodległa" oraz Polskiego Radia. Portal skierowany jest do wszystkich, których chcą dowiedzieć się kilku ciekawych faktów o Bitwie Warszawskiej. Przekazuje w nowoczesny sposób wiedzę o roku 1920, nie brakuje w nim multimediów, infografik i zadań dla użytkownika. Jednocześnie pozwala zdobyć wiedzę nie tylko o potyczkach na przedpolach polskiej stolicy, ale i o szerszym kontekście historycznym oraz geopolitycznym. Narracja strony pozwala poczuć atmosferę panującą w Polsce, Europie i na świecie sto lat temu. Serwis wzbogaca ponad 30 unikatowych nagrań, m.in. z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Jak inne państwa zareagowały na wojnę polsko-bolszewicką? Na kogo mogła liczyć Polska w przełomowych dniach lata 1920 roku? Dowiedzieć się można z serwisu Polskiego Radia i Biura Programu Niepodległa poświęconego Bitwie Warszawskiej [Kliknij w obrazek poniżej]

src=" //static.prsa.pl/18c6af74-3478-4b75-bc41-37b63c3bea80.file"

 

niepodlegla.pl/bm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cud nad Wisłą. Dokonania polskiego wywiadu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 08:05
15 sierpnia obchodziliśmy święto Wojska Polskiego. To tego dnia miała miejsce zwycięska Bitwa Warszawska w 1920 roku, stoczona w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Jakie były tajniki tego militarnego sukcesu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Janusz Odziemkowski: po przegranej w Bitwie Warszawskiej bylibyśmy pewnie rosyjską republiką

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 10:00
- W 1920 roku pogoniliśmy bolszewika nad Wisłą, a potem dobiliśmy nad Niemnem i w Galicji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Odziemkowski, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O Bitwie Warszawskiej 1920 roku i wielkiej solidarności narodu polskiego mówił także historyk Piotr Dmitrowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozkaz Kamieniewa - Armia Czerwona idzie w stronę Warszawy i Lwowa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 06:00
W lipcu 1920 roku losy dużej części Europy zawisły na włosku. Rewolucja bolszewicka wiodła "przez trupa białej Polski", a jej pierwszymi przystankami miały być Lwów i Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstrząsająca relacja o upadku Brześcia. Dokładnie 100 lat temu bolszewicy zajęli ostatni ważny punkt oporu przed Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 05:55
Sto lat temu, w nocy z 1 na 2 sierpnia 1920 roku upadła twierdza w Brześciu nad Bugiem. Tym samym nie pozostała już żadna przeszkoda na drodze Armii Czerwonej do stolicy Polski. Losy Rzeczpospolitej i Europy miały rozstrzygnąć się pod Warszawą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska zaczęła się pod Beresteczkiem i Brodami

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 05:50
100 lat temu Wojsko Polskie zatrzymało pochód Armii Konnej Siemiona Budionnego w bitwie pod Beresteczkiem i Brodami. Powstrzymanie Konarmii było warunkiem powodzenia planu kontruderzenia znad Wieprza.
rozwiń zwiń