X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Oscary 2019

Nominacje do Oscarów dla "Zimnej Wojny". Twórcy filmu uradowani wyróżnieniami

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 17:38
Twórcy "Zimnej wojny" z ogromną radością przyjęli nominacje do Oscarów. Film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał trzy nominacje: w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny, reżyseria oraz zdjęcia.
Audio
  • Łukasz Żal: nie myślałem o Oscarach, nie oczekiwałem niczego (IAR)
  • Ewa Puszczyńska: jestem szczęśliwa i wzruszona (IAR)
  • Ewa Puszczyńska o kampanii promocyjnej Zimnej wojny (IAR)
  • Radosław Śmigulski: tutaj nie ma żadnego przypadku (IAR)
  • Borys Szyc: to historyczne trzy nominacje (IAR)

Producentka filmu Ewa Puszczyńska mówiła podczas konferencji prasowej, że jest szczęśliwa i wzruszona. Jak mówiła, twórcy i tak stworzyli wybitny film, ale każda nagroda cieszy. - Tym bardziej taka nagroda - podkreślała.Nominację do Oscara w kategorii zdjęcia otrzymał Łukasz Żal. Operator również z wielką radością przyjął wyróżnienie. Przyznał, że nie myślał o tym, czy otrzyma nominację. 

Czytaj więcej
YouTube Zimna wojna 1200.jpg
Lista kandydatów ogłoszona. "Zimna wojna" z trzema nominacjami do Oscara

Z kolei odtwórca roli Kaczmarka - Borys Szyc zaznaczył, że udział w filmie i jego sukcesy to ogromna przygoda od początku - od festiwalu filmowego w Cannes po dzisiejsze nominacje. Podkreślił, że polski film doczekał się "historycznych 3 nominacji", a Łukasz Żal jest nominowany po raz drugi. Wcześniej otrzymał nominację za zdjęcia do poprzedniego filmu Pawła Pawlikowskiego "Ida".

Joanna Kulig, która przebywa obecnie w Los Angeles, pogratulowała nominacji swoim kolegom z planu filmowego. - Dziękuję Wam, że trzymaliście tak mocno za nas kciuki, że byliście całym sercem z nami, kibicowaliście nam i to się czuło - mówi aktorka na nagraniu w serwisie Instagram.

"Profesjonalizm przekłada się na sukces"

Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski gratulując nominacji podkreślał, że "Zimna wojna" to w pełni profesjonalny projekt filmowy. Zdaniem dyrektora PISF, w przypadku "Zimnej wojny" poziom artystyczny reżysera nie podlega dyskusji, natomiast poziom produkcyjny był niespotykany w polskiej kinematografii, - Ten profesjonalizm przy wysokim poziomie artystycznym reżysera, aktorów i całej ekipy przekłada się na sukces- podkreślał. .

Czytaj więcej
Zimna Wojna_1200.jpg
"Zimna Wojna" z nominacjami do Oscara. Jan Pawlicki: to kosmiczny sukces

"Zimna wojna" była współfinansowana przez PISF, za co podziękowała producentka filmu Ewa Puszczyńska. Jednocześnie zapewniła, że nadal będzie prowadzona intensywna kampania promocyjna tego filmu. Na kampanię składają się pokazy filmu, spotkania reżysera i głównych bohaterów, zarówno z widzami jak i członkami Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz kampania medialna. Wszystko po to - jak wyjaśniała Ewa Puszczyńska- by filmem zainteresować jak największą liczbę członków Akademii i skłonić ich do tego, by film obejrzeli.

Ceremonia rozdania Oskarów odbędzie się 24 lutego.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak