more_horiz
Oscary 2019

Oscary 2019: Queen wystąpią na żywo na scenie Dolby Theatre

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 13:53
W trakcie 91. ceremonii wręczenia Amerykańskich Nagród Sztuki i Wiedzy Filmowej na scenie Dolby Theatre wystąpią Queen i Adam Lambert.
Queen i Adam Lambert uświetnią 91. ceremonię wręczania nagród Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej
Queen i Adam Lambert uświetnią 91. ceremonię wręczania nagród Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki FilmowejFoto: PAP/AJM

Choć zespół nie został w tym roku wyróżniony nominacją (za muzykę do filmu "Bohemian Rhapsody") w aktualnym składzie, z wokalistą Adamem Lambertem, uczestnikiem amerykańskiego programu "Idol" i muzykami Queen - Brianem Mayem i Rogerem Taylorem, pojawi się obok innych artystów walczących o nagrodę w kategorii Najlepsza piosenka. Już mówi się, że mimo braku gospodarza gala potrwa dłużej, niż planowane trzy godziny. Ceremonia będzie rozbudowana o pełną transmisję z wręczania statuetek we wszystkich kategoriach oraz występy muzyków.

Zapowiedź koncertu Queen+Adam Lambert na 91. gali wręczenia Oscarów:


Oprócz Queen i Adamem Lamberta usłyszymy Lady Gagę i Bradley'a Coopera, którzy zaprezentują nominowany w kategorii Najlepsza piosenka utwór "Shallow". Na scenie Dolby Theatre pojawią się także Tim Blake Nelson i Willie Watson - nominowani za utwór "When a Cowboy Trades his Spurs for Wings" pochodzący z filmu braci Coen "Ballada o Busterze Scruggsie", "I'll Fight" w wykonaniu Jennifer Hudson - piosenka pochodząca z filmu "RBG", oraz "The Place Where Lost Things Go" utwór promujący film "Mary Poppins powraca", który na żywo wykona aktorka Emily Blunt.

Swojego udziału do tej pory nie potwierdzili Kendrick Lamar i SZA, którzy - obok Bradleya Coopera i Lady Gagi - są wymieniani jako faworyci do nagrody w kategorii Najlepsza piosenka za utwór "All the Stars" z filmu "Czarna Pantera".

91. ceremonia wręczenia statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się w niedzielę, w nocy 25 lutego. Zapraszamy do śledzenia informacji na temat Oscarów 2019 w specjalnym serwisie przygotowanym przez Portal Polskiego Radia.

cnn.com/abc/ac/kd


Zobacz więcej na temat: Oscary 2019 KULTURA MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak