more_horiz
Główna
Program Wkrótce
Folkowy Fonogram Roku Fonogram Źródeł
Muzyka Źródeł Wkrótce
Konkurs
Goście Wkrótce
Nowa Tradycja 2019
22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia

Nowa Tradycja

Czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursu Nowa Tradycja!

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 11:00
Konkurs odbywa się w ramach 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 kwietnia.
Nowa Tradycja 2018. Laureaci i wyróżnieni
Nowa Tradycja 2018. Laureaci i wyróżnieniFoto: Wojciech Kusiński/PR

Przed ogłoszeniem programu kolejnej, 22. odsłony Festiwalu "Nowa Tradycja", Polskie Radio zaprasza młodych solistów i zespoły, grające szeroko rozumianą muzykę folkową do udziału w konkursie. Jego celem jest promocja muzyki wywodzącej się z tradycji, ale opracowanej już we współczesnej formie, zgodnie z ideą zabawy. Konkurs odzwierciedla bieżącą sytuację sceny polskiej folkowej i jest możliwością zaprezentowania się dla młodych, obiecujących grup.

Do rywalizacji stanąć może każdy, kto działa na terytorium RP i do 1 kwietnia prześle wypełniony formularz zgłoszeniowy i nagrania demo. Warunkiem do przystąpienia w konkursie jest zaprezentowanie co najmniej trzech utworów inspirowanych polską muzyką ludową lub muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę

Do 8 kwietnia dziennikarze Radiowego Centrum Kultury Ludowej spośród nadesłanych nagrań wybiorą wykonawców i zespoły, które zakwalifikują się do przesłuchań konkursowych. Drugi, końcowy etap zmagań odbędzie się 17 i 18 maja w czasie drugiego i trzeciego dnia Festiwalu. Wtedy to jury wybierze zwycięzców konkursu, którzy wystąpią 19 maja na uroczystym koncercie laureatów, przed głównymi gwiazdami Nowej Tradycji.

Zapraszamy do korzystania z elektronicznego formularza zgłoszeniowego lub formularza tradycyjnego, dostępnego na stronie 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2019 w zakładce Konkurs.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak