X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radiowe Centrum Kultury Ludowej

"Folkowisko 9 i 1/2", czyli święto kultury w Gorajcu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 08:00
Wydarzenia muzyczne w czasie pandemii przybierają różne kształty. Wiele festiwali zostało odwołanych. Wirtualnie i w rzeczywistości, w maseczkach i kameralnie - w takiej formie odbędzie się Festiwal "Folkowisko 9 i 1/2" w Gorajcu, a zagrają na nim m.in. Tęgie Chłopy.
Kapela Tęgie Chłopy, złożona z uczniów  mistrza Stanisława Witkowskiego, od kilku lat poznaje i praktykuje jego repertuar  przede wszystkim na potańcówkach i zabawach na wsi i w miastach
Kapela Tęgie Chłopy, złożona z uczniów mistrza Stanisława Witkowskiego, od kilku lat poznaje i praktykuje jego repertuar – przede wszystkim na potańcówkach i zabawach na wsi i w miastachFoto: materiały promocyjne

- Festiwal odbędzie się dziesiąty raz, ale nie będzie miał numeru 10, gdyż ten jubileuszowy przełożyliśmy na rok przyszły. Ze względów koronawirusowych organizujemy "Folkowisko 9 i 1/2" - tłumaczył w "Poranku Dwójki" Maciej Piotrowski. - Nie możemy przyjąć takiej grupy ludzi jakbyśmy chcieli, więc robimy festiwal połowiczny, pomiędzy jedną, a drugą edycją. Chcemy zachować tradycyjny termin lipcowy i zrobić święto kultury w Gorajcu. W wydarzeniu tym weźmie udział m.in. zespół Tęgie Chłopy.


Posłuchaj

07:24 2020_06_27-08-08-11 _PR2_Poranek Dwójki folkowisko.mp3 Zapowiedź zbliżającego się Festiwalu Folkowisko 9 i 1/2 (Dwójka/Poranek Dwójki)

Na teren festiwalu będzie mogło wejść 149 osób. Gdy skończą się miejsca, organizatorzy będą zapraszać do śledzenia festiwalu w internecie. Organizatorzy również tworzą ambasady w innych miastach, gdzie będzie można spotkać festiwalowiczów i osoby, które nie będą mogły dojechać do Gorajca. Taka ambasada powstaje już w Warszawie. 

Festiwal będzie odbywał się w terminie 10-12 lipca w Gorajcu na Roztoczu. A na festiwal zapraszał prezes Stowarzyszenia Folkowisko, Maciej Piotrowski.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Rozmawiała: Mariana Krill

Goście:  Maciej Piotrowski (prezes Stowarzyszenia Folkowisko)

Godzina emisji: 8.10

gs/mat. prasowe

 

Czytaj także

"Amoonnafi - bajki ludowe" – słuchowisko osobliwe

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 12:05
W folkowej audycji posłuchaliśmy o tym, jak bajki ludowe z byłych republik radzieckich połączone ze specjalnie skomponowaną muzyką, dały nietuzinkowy efekt końcowy. Porozmawialiśmy z pomysłodawcami i jednymi z twórców słuchowiska “Amoonnafi - bajki ludowe” - Małgorzatą Zagajewską i Ksawerym Wójcińskim.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie porywająco i do tańca - nowa płyta Karoliny Cichej

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 07:55
Muzyczna mapa karaimskich tradycji i dawne pieśni porywające do tańca były tematem folkowego "Poranka Dwójki". Po raz kolejny przemówiła wieloma językami Karolina Cicha, której kreatywność ma bardzo wiele wymiarów.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie róbcie mu krzywdy". Horror stygmatyzowanych w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 11:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" … "Nie róbcie mu krzywdy", czyli reportaż o afrykańskim stygmatyzowaniu. O okrutnych zbrodniach na albinosach w kontekście struktury społecznej, plemiennej i obyczajowej Tanzanii, opowiadał autor reportażu, Filip Skrońc.
rozwiń zwiń