X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
RCKL

Złoty Mikrofon dla Piotra Kędziorka!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 13:00
W Światowym Dniu Radia Polskie Radio przyznało Piotrowi Kędziorkowi - Redaktorowi Naczelnemu Radiowego Centrum Kultury Ludowej swoją najważniejszą nagrodę - Złoty Mikrofon. Uroczysta gala odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Audio
  • Redaktor naczelny Radiowego Centrum Kultury Ludowej Piotr Kędziorek otrzymał Złoty Mikrofon (IAR)
  • Prezes PR Agnieszka Kamińska: to nagrody dla wyjątkowych radiowych twórców (IAR)
  • Janusz Graczyk otrzymał Złoty Mikrofon (IAR)
  • Złoty Mikrofon dla Anny Kozoń-Regulskiej (IAR)
  • Złoty Mikrofon dla Anny Lisieckiej (IAR)
Piotr Kędziorek -  redaktor naczelny RCKL.
Piotr Kędziorek - redaktor naczelny RCKL.Foto: Grzegorz Śledź

Redaktor Naczelny redakcji RCKL, Piotr Kędziorek, zdobył najwyższe radiowe wyróżnienie - Złoty Mikrofon "za niestrudzone propagowanie działalności artystów ludowych i wprowadzanie w życie nowych inicjatyw, wzmacniających obecność rodzimej kultury na antenach Polskiego Radia"!


Statuetki nagród Złote Mikrofony Statuetki nagród Złote Mikrofony

Od początku swej działalności zawodowej związany z Radiowym Centrum Kultury Ludowej, autor audycji o polskiej tradycji i kulturach świata. Popularyzuje antropologiczne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. W ciągu 26 lat pracy w Polskim Radiu stworzył prawie 4 tysiące audycji. Organizator i uczestnik ekspedycji do Polaków na obczyźnie (Kazachstan, Ukraina, Rumunia, Gruzja). Juror wielu konkursów: Folkowy Fonogram Roku i Konkurs Muzyki Folkowej (Nowa Tradycja), Scena Otwarta (Mikołajki Folkowe) i Stara Tradycja (Wszystkie Mazurki Świata).​

Jego największą pasją jest praca, która nie zostawia wiele czasu na inne zajęcia. Jednak w każdej wolnej chwili słucha muzyki, szukając nowych gatunków i wykonawców. W pracy przy mikrofonie najbardziej ceni rozmawianie z ludźmi i poznawanie ich. 

 - Ta praca pozwoliła mi poznać setki niezwykłych ludzi, robiących niesamowite rzeczy, oddanych temu, co robią, pełnych pasji. Tacy są też moi koledzy z redakcji - niebanalni, ciekawi, twórczy, pełni pomysłów. Praca nie jest dla nich zwykłym wypełnianiem obowiązków. Myślę, że pomimo różnic to nas właśnie łączy - pasja do tego, co robimy – mówił Piotr Kędziorek.

Uroczystość prowadzili: Beata Kwiatkowska z Programu 2 i Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki. Podczas wieczoru zagrał zespół Jana Młynarskiego i Gaby Kulki - "Młynarski plays Młynarski". Grupa wykonała utwory Wojciecha Młynarskiego, laureata Diamentowego Mikrofonu 2008.

Złotym Mikrofonem są honorowane osoby, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Nagrodę można otrzymać tylko raz w życiu. Po raz pierwszy wyróżnienia zostały wręczone w 1969 roku.

Kapituła wybrała siedmiu laureatów

Kandydaci są wybierani z różnych obszarów twórczości radiowej, między innymi teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu, która wyłania zwycięzców, powołuje Zarząd Polskiego Radia z grona dotychczasowych laureatów. W tym roku Kapituła wybrała siedmiu laureatów z 33 zgłoszonych kandydatur. Zarząd Polskiego Radia postanowił również przyznać Honorowy Złoty Mikrofon.

Złoty Mikrofon ma formę statuetki z patynowanego mosiądzu, ważącej niespełna dwa kilogramy. Jest dziełem rzeźbiarza Pawła Łęskiego, zdobywcy prestiżowej nagrody J. Stanford Saltus Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego w Nowym Jorku.

Od 1995 roku Polskie Radio przyznaje też Diamentowy Mikrofon, wyróżniając nim wielkich twórców radiowych, za wybitne zasługi i ogromny dorobek artystyczny.

Z kolei Honorowy Złoty Mikrofon jest przyznawany okazjonalnie od 2002 roku, za wybitne zasługi dla radia publicznego.

bartos/gs