X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
RCKL

Ruszył portal Radiowego Centrum Kultury Ludowej!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 14:00
Informacje o dawnej i współczesnej kulturze tradycyjnej, recenzje płyt, felietony, koncerty i premiery, portrety artystów i muzyków, do tego nagrania archiwalne i reportaże oraz muzyka w pełnym wymiarze. Oddajemy do Państwa dyspozycji nasz serwis internetowy.
Audio
  • Piotr Kędziorek opowiada o założeniach serwisu internetowego RCKL (Dwójka/Źródła)
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscu
Wszystkie wiadomość dotyczące kultury ludowej w jednym miejscuFoto: mat.pras.

1 kwietnia 1994 roku w Polskim Radiu powołano Radiowe Centrum Kultury Ludowej. W tym roku mija zatem 25-lecie działalności tej jedynej w swoim rodzaju redakcji, która nie tylko na bieżąco informuje o wydarzeniach związanych z szeroko rozumianą kulturą tradycyjną, ale i kreuje nowe zjawiska artystyczne inspirowane tradycją. Te 25 lat to tysiące minut nagrań terenowych, dokumentacja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, wyprawy do Polaków poza granicami kraju, koncerty muzyki tradycyjnej i muzyki świata, 21 festiwali "Nowa Tradycja", trzy festiwale folkowe Europejskiej Unii Nadawców organizowane w Polsce, 31 płyt z serii "Muzyka Źródeł", współprodukcja płyt polskich zespołów folkowych i przede wszystkim niezliczona liczba audycji poświęconych polskiej i obcej kulturze tradycyjnej we wszystkich jej współczesnych przejawach.

U progu roku, w którym świętujemy nasz jubileusz, oddajemy do Państwa dyspozycji nasz serwis internetowy. Znajdą tu odbicie wszystkie aspekty naszej działalności, będzie trochę wspomnień i przede wszystkim dużo bieżących informacji o dawnej i współczesnej kulturze tradycyjnej, której Polskie Radio od zawsze jest wiernym mecenasem.

Do współpracy jako zespół RCKL zaprosiliśmy wielu wybitnych znawców kultury ludowej, a także bacznych obserwatorów współczesności. W dziale "Świętujemy" przybliżymy dawne obrzędy związane z polskim kalendarzem. Znajdą Państwo na naszej stronie także recenzje płytowych nowości, ale także wydawnictw niesłusznie zapomnianych lub w ogóle nieznanych poza lokalnymi środowiskami, a wartych poznania. Współczesnemu życiu wsi oraz twórczości zainspirowanej tradycją przyglądać się będą nasi felietoniści. Wraz z serwisem rckl.polskieradio.pl udostępniamy także nasz kanał YouTube oraz playlisty na platformie Spotify, aby podzielić się z Państwem naszymi muzycznymi fascynacjami.

Zapraszamy nie tylko do korzystania z nowego serwisu, ale i do dialogu. Czekamy zarówno na Państwa krytyczne uwagi, jak i na informacje, co ciekawego dzieje się w Państwa regionach i lokalnych społecznościach. 

Zespół Radiowego Centrum Kultury Ludowej