X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Redakcja Programów Katolickich

Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 06:00
Placówka Sióstr Benedyktynek Misjonarek została założona w Ekwadorze w miejscowości Santo Domingo de Los Colorados w roku 1996. Od początku istnienia placówki siostry pracują w duszpasterstwie, czyli zajmują się formacją katechetów, przygotowaniem liturgii w kościele i kaplicach, przygotowaniem do sakramentów, pracowały w szkolnictwie katolickim, zajmowały się dzieci z rodzin najbardziej zaniedbanych, niepełnosprawnych i upośledzonych.
Audio
Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze
Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w EkwadorzeFoto: ss/nrpk

Siostry prowadzą także aptekę oraz przychodnię, w której są prowadzone drobne zabiegi medyczne. Siostry również odwiedzają chorych w domach. Od kilku lat Siostry Benedyktynki Misjonarki prowadzą Dom Dziecka, zwany „Hogar Valle Feliz”, czyli „Dolina Szczęścia”. Dom Dziecka podzielony jest na 4 rodzinki i jeden odrębny dom dla dziewcząt, które ukończyły 15 rok życia, aby mogły przygotowywać się do samodzielności. Przy Domu Dziecka powstało także pierwsze w Ekwadorze Okno Życia, które zostało otwarte w grudniu zeszłego roku. W miejscowości La Celica opiekują się parafia i Sanktuarium Meki Pańskiej a także Kalwarią wybudowana przez polskiego misjonarza ks. Dariusza Jaworskiego. Siostry Benedyktynki Misjonarki zawsze starają się być wrażliwe na sytuacje osób poszkodowanych w wyniku różnych nieszczęść dając im posiłek, pomoc materialną oraz duchowe wsparcie. Tak też się dzieje w czasie pandemii korona wirusa.


Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ekwadorze

 

***

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 27.04.2020 r.

Godzina emisji: 00.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak