X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Redakcja Programów Katolickich

Szafa Przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 18:00
Audio
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/caradecabra

Warszawska Wspólnota Sant’Egidio działa, troszcząc się o potrzebujących od 2008 r. Na cotygodniowych kolacjach na ulicy, w okolicach Pałacu Kultury i Nauki, jej członkowie rozdają kanapki i ciepłą herbatę, a do niedawna również ubrania i inne potrzebne rzeczy, które przygotowywali „na zamówienie”. Marzyli o stworzeniu miejsca, do którego ich bezdomni przyjaciele będą mogli przychodzić, by wybrać sobie ubrania, które najbardziej im się podobają, pasują i których potrzebują.

Takim miejscem jest od kilku miesięcy  "Szafa Przyjaciół", która, dzięki staraniom członków wspólnoty funkcjonuje na warszawskim Powiślu. W wyremontowanych przez wspólnotę pomieszczeniach przy warszawskiej parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus na Powiślu, rozpoczęła działalność "Szafa Przyjaciół", z której każdy bezdomny będzie mógł skorzystać raz w miesiącu, wybierając sobie jeden komplet ubrań i spędzając czas w życzliwej atmosferze, cechującej spotkania Wspólnoty Sant'Egidio z potrzebującymi. Bezdomni i przychodzący po pomoc, doświadczając ludzkiej życzliwości mają szanse na zmianę życia. Czy z niej korzystają? Jak przeżywają czas świąt? Jak członkowie Wspólnoty Sant'Egidio pomagają przeżyć Święta Wielkanocne?

 

Autor: Sylwia Sułkowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak