X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Redakcja Programów Katolickich

Troska papieża o "wspólny dom"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 07:00
W związku z kończącym się okresem urlopów i nieuchronnym powrotem do codziennych obowiązków proponujemy opowieść o człowieku, który pracował „na maksymalnych obrotach” św. Maksymilianie Kolbe. Skąd czerpał na to siły, skąd brał motywację?
Audio
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: a katz/ Shutterstock

Papież Franciszek wyruszy 4 IX w podróż do Mozambiku, na Madagaskar i na Mauritius. Główne tematy jego ośmiodniowej podróży do Afryki to ubóstwo, walka z korupcją i ochrona środowiska naturalnego, w tym kwestia zagranicznej eksploatacji surowców.

Według watykanistów w trakcie podróży należy spodziewać się mocnych apeli papieża o troskę o „wspólny dom”, jak Ojciec Święty nazywa środowisko naturalne. Papież Franciszek na miejscu zapozna się z konsekwencjami masowego zjawiska wycinania lasów, a także katastrof naturalnych; przede wszystkim dwóch cyklonów, które w marcu i kwietniu zniszczyły duże obszary w Mozambiku. Ważnym problemami z którymi boryka się z kolei Madagaskar jest walka z ubóstwem, wszechobecną korupcją i przestępczością zorganizowaną.

31. zagraniczna pielgrzymka papieża Franciszka będzie jego drugą wizytą w Afryce subsaharyjskiej i potrwa do 10 IX. Te trzy kraje odwiedził św. Jan Paweł II 30 lat temu powspominamy więc i tamtą wizytę.

W audycji połączymy się polskimi misjonarzami pracującymi w Mozambiku, na Madagaskarze i Mauritiusie i przede wszystkim będziemy rozmawiać o obecnej sytuacji i nadziejach związanych z pielgrzymką.

Gość w studiu:

Ks. Prof. dr hab. Jarosław Różański Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, misjolog i religioznawca z UKSWPosłuchaj
10:30 [ PR1]PR1 (mp3) 8 wrzesień 2019 08_42_24.mp3 Magazyn z Życia Kościoła

02:03 [ PR1]PR1 (mp3) 8 wrzesień 2019 06_18_19.mp3 Kochane życie - felieton Elżbiety Nowak

12:33 [ PR1]PR1 (mp3) 8 wrzesień 2019 08_26_15.mp3 Ważne sprawy

   

  


***

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Małgorzata Bartas-Witan

Data emisji: 8.09.2019 r.

Godzina emisji: 06.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak