X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section00
Redakcja Programów Katolickich O nas
Section04
Section05

O nas

Wymiar religijny życia człowieka, ten związany z wiarą oraz przynależnością do wspólnoty stanowi ważną dziedzinę życia i ludzkiej aktywności. Dlatego jesteśmy obecni w mediach, które ukazują całościowy obraz życia społecznego. Podstawą naszej działalności są porozumienia zawarte pomiędzy Sekretariatem Episkopatu Polski a Polskim Radiem. Oprócz realizacji konkretnych programów, która są zapisane w porozumieniu bardzo ważnym elementem działalności pozostają: obsługa ważnych wydarzeń religijnych, które mają istotne znaczenie społeczne, zaangażowanie we współtworzenie całego oblicza programu w ważne dni roku liturgicznego, czyli uroczystości, święta i rocznice itp. Warto podkreślić wkład w nadawanie duchowego oblicza różnym wydarzeniom w życiu społecznym i państwowym. Ważnym aspektem pozostaje także wspieranie inicjatyw charytatywnych i dobroczynnych, przez co wchodzimy we współpracę z innymi zespołami oraz instytucjami.

Trzeba dzisiaj bardzo chronić i promować najgłębsze wartości, stanowiące o sensie ludzkiego istnienia, bo one z natury są delikatne i kruche, mniej oczywiste niż wartości pragmatyczne. Naszą specyfiką jest mówienie o Kościele, o chrześcijaństwie „od wewnątrz”, jakby ze środka. My nadajemy w tonie współbrzmiącym z tym, w co wierzy Kościół, z tym jak patrzy on na rzeczywistość życia społecznego, na kulturowe oblicze współczesności kształtowane przez postęp cywilizacyjny i technologiczny.

Spotkanie Redakcji Radiowej i Telewizyjnej z Janem Pawłem II

W ciągu ponad 25 lat obecności udało się wypracować język mówienia o sprawach duchowych, o Panu Bogu i Kościele w mediach publicznych. Jest to język pozytywnej propozycji, przekazywanej w duchu dialogu i szacunku dla innych. Ta propozycja na życie, jaka wynika z Ewangelii ukazywana jest w rozmaity sposób i uwzględnia różne wrażliwości: artystyczną, egzystencjalną, społeczną i duchowo-eklezjalną. Adresowana jest do rozmaitych grupy odbiorców: od dzieci po osoby starsze. Dociera do wierzących, ale również do tych, którzy nie identyfikują się z Kościołem. Chcemy łączyć ludzi ze sobą i inspirować do budowania lepszego świata.

Redakcją kierowali od 1989 roku: ks. Krzysztof Ołdakowski SJ, ks. Grzegorz Dobroczyński SJ, ks. Krzysztof Dorosz SJ, ks. Rafał Sztejka SJ, ks. Wojciech Mikulski SJ. Obecnie nad pracą czuwa ks. Andrzej Majewski SJ.

Audycje obecnie przygotowują: Małgorzata Bartas-Witan, Małgorzata Glabisz-Pniewska, Agnieszka Kozłowska-Łysko, Elżbieta Staniszewska, Sylwia Sułkowska, Agnieszka Trzeciakiewicz, Przemysław Goławski, Jan Pniewski, a także współpracownicy prowadzący audycję i przygotowujący materiały dźwiękowe.

Section020
Section025