X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Małżeństwo szczepionką na trudne czasy

Kampania społeczna „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” jest innowacyjnym w Polsce projektem promującym szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Obecnie Tydzień Małżeństwa działa już w 27 krajach na 4 kontynentach. Nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, ludzi mediów i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Trędowatych

Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do przypomnienia, że najstarsza choroba, o której zapomnieli już mieszkańcy większości krajów rozwiniętych, w najuboższych rejonach świat jest nadal groźna i wciąż zbiera swoje tragiczne żniwo.
play_arrow

czytaj więcej

Drogi św. Jakuba

Szlak św. Jakuba (Camino de Santiago) to najbardziej rozpoznawalny  szlak pielgrzymkowy na świecie. Cudowne odkrycie grobu św. Jakuba szybko stało się powodem, dla którego w miejscu tym powstał pierwszy kościół. Wkrótce zaczęli go odwiedzać pielgrzymi z różnych części Europy.
play_arrow

czytaj więcej

Misyjne oblicze Kościoła

Czy wszyscy na świecie słyszeli o Jezusie Chrystusie? Nie. Nadal ponad dwa miliardy ludzi na świecie o Nim nie słyszało. Uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas której przeżywamy tajemnicę objawienia się Chrystusa narodom pogańskim, budzi w nas uczucie wdzięczności dla misjonarzy, którzy przynieśli światło wiary na polską ziemię i zaszczepili ją w sercach naszych przodków.
play_arrow

czytaj więcej

Ojcowie kapadoccy

2 I wspominamy w liturgii Kościoła Ojców Kapadockich: Grzegorza z Nazjanzu i Bazylego Wielkiego.
play_arrow

czytaj więcej

Theotokos znaczy Boża Rodzicielka

Po obchodach Bożego Narodzenia warto zwrócić uwagę na święto, które rozpoczyna Nowy Rok. Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi obchodzone jest 1 stycznia w Kościele katolickim. Związane jest z jednym z najstarszych dogmatów Kościoła o Bożym Macierzyństwie Maryi (gr. Theotokos).
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Świętej Rodziny. Jak ją umacniać w czasie pandemii?

Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu obchodzona jest w Kościele rzymskokatolickim jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. To dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.
play_arrow

czytaj więcej

Cicha noc za kratami - święta Bożego Narodzenia w więzieniu

Są słodkie wypieki, świąteczne dekoracje na korytarzach, wspólne kolędowanie czy wreszcie łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Nie ma jednak najważniejszego - rodziny, która pozostała po drugiej stronie więziennych murów. To skłania wielu do refleksji nad błędami z przeszłości. Z uczuciem tęsknoty będą również musieli zmierzyć się ci, którzy sami zgotowali swój los, w pełni na niego zasłużyli.
play_arrow

czytaj więcej

Odkrycie Bożego Narodzenia

Czy obecne, trudne Boże Narodzenie może nam odkryć zapomniane prawdy i skupić się na istocie tego Święta? Czy w sytuacji, gdy ze względu na pandemię nie pochłania nas tak bardzo zewnętrzna oprawa tych świąt, możemy skupić się na tym, co istotne?
play_arrow

czytaj więcej

Section21