X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Zmarł Andrzej Zakrzewski - reżyser filmowy, teatralny ale przede wszystkim radiowy.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 17:00
Z Teatrem Polskiego Radia był związany od 1972 r. W 1980 r. otrzymał nagrodę Złotego szczupaka za reżyserię „Zegarka" Jerzego Szaniawskiego na IV Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie. W 1997 zdobył nagrodę Grand Prix Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia w  Bolimowie za Kartotekę rozrzuconą według Tadeusza Różewicza. W 2001 r. otrzymał Nagrodę Honorową „Wielki Splendor", przyznawaną przez Zespół artystyczny Teatru Polskiego Radia.

 "Był jednym z najwybitniejszych reżyserów w historii Teatru Polskiego Radia. Całe jego piękne, artystyczne życie było związane z Teatrem Polskiego Radia. Wszystkie swoje umiejętności, sposób patrzenia na świat, na ludzi oddał sztuce radiowej – powiedział Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia - Andrzej Zakrzewski był uwielbiany przez aktorów. Wyróżniała go też wielka kultura i ogromna znajomość literatury, przede wszystkim francuskiej. Fenomenalnie potrafił pracować nad tekstem, z aktorem. Szukał zawsze dobra i piękna. Był wielkim znawcą historii, przede wszystkim Powstania Warszawskiego. To dzięki niemu powstało bardzo dużo, pięknych słuchowisk opowiadających o tym przerażającym okresie". 

Andrzeja Zakrzewskiego żegnamy z wielkim żalem. Pustkę po Nim trudno będzie wypełnić...