X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Czytadło

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 08:00
17 czerwca w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego pt. "Czytadło" w adaptacji i reżyserii Aleksandry Głogowskiej.
Kadr z nagrania słuchowiska Czytadło
Kadr z nagrania słuchowiska "Czytadło"Foto: W. Kusiński

„Czytadło” Tadeusza Konwickiego to powieść odwołująca się do konwencji kryminalnej i romansowej, osadzona w pełnej chaosu, odradzającej się po upadku komunizmu, Warszawie lat 90. Niedopowiedzenia, niejasna granica między snem a rzeczywistością, podwójność widzenia, wszystkie te tak charakterystyczne dla pisarza sposoby przedstawiania świata, tworzą dystans, pewnego rodzaju interwał,  wobec opowiadanej w "Czytadle" historii.

Zaczynająca się jak powieść grozy książka przeistacza się w zadziwiającą łamigłówkę, pełną niezwykłych postaci i nie wyjaśnionych do końca zdarzeń.
Sam autor, mówiąc o "Czytadle", zwraca uwagę na jego dualizm: "W Czytadle wątek romansowy jest oparty na pewnej dwoistości kobiety, pewnej tajemniczości, pewnej niemożności i braku potrzeby odczytania kobiety do końca. Kto wie, czy to się nie wiąże z pewnymi usposobieniami generacji. Myśmy byli chowani na pewnych modelach kobiet" - stwierdza Konwicki w jednym z wywiadów.

"Czytadło" utrzymane w aurze niby-snu i niby-jawy, pełne przenikania się niedopowiedzeń i niepewności, realności i maligny,  pozwala, wraz z napotkanymi bohaterami, odbyć surrealistyczną podróż w głąb siebie, zmierzyć się ze swoimi strachami, dawnymi lękami i zamknąć sprawy od lat otwarte. 

 


Tadeusz Konwicki "Czytadło"

Adaptacja: Aleksandra Głogowska

Reżyseria: Aleksandra Głogowska

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Aleksandra Głogowska


Obsada: 

Jerzy Bończak, Olaf Lubaszenko, Marian Opania, Zuzanna Saporznikow, Włodzimierz Press, Kamil Pruban

 

Na słuchowisko "Czytadło" zapraszamy w czwartek (17.06) tuż po godz. 21.00.