X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Trzy widoki na Tokio

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 08:00
10 czerwca w czwartek o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko na podstawie opowiadań Osamu Dazaia pt. "Trzy widoki na Tokio" w adaptacji Tomasza Lerskiego i reżyserii Kamila Banasiaka.
Marek Barbasiewicz
Marek BarbasiewiczFoto: Polskie Radio

Słuchowisko "Trzy widoki na Tokio", to adaptacja trzech opowiadań autorstwa Osamu Dazaia, japońskiego pisarza, zmarłego w roku 1948, ale cieszącego się do tej pory dużą popularnością, i to nie tylko w Japonii. Opowiadania te pochodzą ze zbioru wydanego w Polsce pod tytułem "Owoce wiśni", a ukazały się w tłumaczeniu Katarzyny Sonnenberg-Musiał. Ich akcja rozgrywa się w Japonii w okresie II wojny światowej oraz tuż po jej zakończeniu, a więc w rzeczywistości kraju, będącego najpierw agresorem, a potem przegranym w największym konflikcie zbrojnym świata. Atmosfera tych wydarzeń stanowi tło dla pokazania losów zwykłych Japończyków, znoszących udrękę wojny, a potem upokorzenie klęski ich kraju. Słuchowisko przedstawia nie tylko ten aspekt historii Japonii, ale przede wszystkim ukazuje inną mentalność, obyczaje, postawy. Ich koloryt, ponadto pewna egzotyka realiów, niebanalny nastrój są z pewnością atutem adaptacji, przygotowanej przez Tomasza Lerskiego. Autor opowiadań był nie tylko jednym wysoko cenionych przez krytykę pisarzy, a także najpoczytniejszym autorem dla kilku generacji czytelników XX stulecia. W swych opowiadaniach korzystał z elementów własnej biografii.


Osamu Dazai "Trzy widoki na Tokio"

Przekład: Katarzyna Sonnenberg - Musiał

Adaptacja: Tomasz Lerski

Reżyseria: Kamil Maria Banasiak

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Kamil Maria Banasiak


Obsada: 

Justyna Ducka, Anna Grycewicz, Ewa Kania, Anna Pijanowska, Hanna Skarga, Katarzyna Skarżanka, Alicja Warchocka, Marek Barbasiewicz, Grzegorz Kwiecień, Tomasz Lipiński, Paweł Szczesny, Kamil Maria Banasiak,

 

Na słuchowisko "Trzy widoki na Tokio" zapraszamy w czwartek (10.06) tuż po godz. 21.00.