X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

„W imię ojca” opowieść o Witoldzie Pileckim w 120 rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 08:00
W najbliższą niedzielę, 23 maja o godz. 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Przemysława Wyszyńskiego pt. "W imię ojca"  w reżyserii autora, upamiętniające 120 rocznicę urodzin Witolda Pileckiego.
Anna Cieślak, Piotr Bajtlik, Piotr Bondyra
Anna Cieślak, Piotr Bajtlik, Piotr BondyraFoto: W. Kusiński

Rotmistrz Witold Pilecki był oficerem kawalerii Wojska Polskiego, współtwórcą konspiracyjnej organizacji Tajnej Armii Polskiej oraz więźniem obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, gdzie również stworzył sieć konspiracyjną, której celem było niesienie pomocy moralnej i materialnej współosadzonym, a także przygotowywanie planu ostatecznego wyzwolenia obozu. Historia życia Pileckiego jest bardzo złożona, a motywacje jego decyzji mogą być niezrozumiałe dla współczesnego człowieka. Rotmistrz Pilecki miał bardzo silne poczucie obowiązku wobec kraju, ale również wobec rodziny, co było dla niego źródłem wewnętrznego konfliktu oraz głęboko skrywanego cierpienia.

Niezwykle skuteczny jako konspirator chciał być dobrym ojcem i mężem. Szczęście osobiste poświęcił dla większej sprawy, ale zawsze tęsknił za rodziną. Na pograniczu walki o wolność i przyszłość Polski oraz doświadczenia rodzinnego życia rodzi się tragiczny konflikt pomiędzy miłością do ojczyzny, a miłością do najbliższych. Świat moralnych i duchowych przeżyć rotmistrza, motywacje podjętych przez niego decyzji, niekończąca się wewnętrzna walka pomiędzy poczuciem powinności wobec kraju i obowiązku wobec rodziny oraz ogrom uwarunkowań zewnętrznych, pod których wpływem musiał funkcjonować, wypełniać swoje zadania jednocześnie opiekując się i chroniąc ukochaną rodzinę będą tematem słuchowiska.


Przemysław Wyszyński "W imię ojca"

Reżyseria: Przemysław Wyszyński

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Przemysław Wyszyński


Obsada: 

Piotr Bajtlik, Anna Cieślak, Lidia Sadowa, Angelika Kurowska, Kamil Pruban, Otar Saralidze, Elżbieta Gaertner, Piotr Bondyra, Jan Aleksandrowicz, Stefan Knothe, Stanisław Brudny, Krzysztof Tymiński, Alicja Warchocka,

 

Na słuchowisko "W imię ojca" zapraszamy w niedzielę (23.05) tuż po godz. 21.00.