X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Zamknięty świat

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 08:00
28 lutego o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Catherine Aigner „Zamknięty świat" w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.
Anna Seniuk, Marta Lipińska
Anna Seniuk, Marta LipińskaFoto: Marta Rebzda

„Zamknięty świat” Catherine Aigner to sztuka o samotności starszych ludzi, którzy gotowi są udawać starczą demencję tylko po to, by dzieci częściej ich odwiedzały. Lucyna to nieco ekscentryczna staruszka. Od wojny, na której poległ jej mąż, mieszka sama. Często zagląda do niej na karcianą partyjkę sąsiadka Ernestyna, również stara i samotna. Bardziej samotna niż Lucyna, która ma przecież dwójkę dzieci, znerwicowaną córkę Antoninę, z którą ciągle się kłóci, i ukochanego syna Filipa, życiowego nieudacznika. To on wpadnie na genialny pomysł zarobienia wielkiej kasy - posługując się kontem bankowym Lucyny, "zajmie się" finansami pewnego "biznesmena". Szybko jednak wyjdzie na jaw, że konto posłużyło za pralnię pieniędzy i Filip ląduje w areszcie. Antonina postanawia ubezwłasnowolnić matkę, której i tak grozi postępowanie karne. W noc przed przeniesieniem do domu opieki, po rozmowie z nieżyjącym mężem, Lucyna wyrusza na pamiętający czasy ich młodości most.


Catherine Aigner „Zamknięty świat" 

Tłumaczenie: Karolina Bikont 

Adaptacja: Waldemar Modestowicz  

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Piotr Moss


Obsada: 

Marta Lipińska, Anna Seniuk, Ewa Konstancja Bułhak, Marcin Bosak, Krzysztof Stelmaszyk

Na słuchowisko "Zamknięty świat" zapraszamy w niedzielę (28.02) tuż po godz. 21.00.