X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Brzezina

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 08:00
14 lutego o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Jarosława Iwaszkiewicza  "Brzezina" w adaptacji i reżyserii Jarosława Tumidajskiego.
Twórcy słuchowiska Brzezina
Twórcy słuchowiska "Brzezina"Foto: W. Kusiński

Chory na gruźlicę Staś po latach przybywa do domu swojego starszego brata Bolesława. To spotkanie od samego początku naznaczone jest śmiercią – Bolesław pogrążony jest w żałobie po śmierci żony, a Staś... przyjechał tu umrzeć. Ale w tym czasie pożegnań i odchodzenia (oraz budzącej się do życia przyrody) pojawi się też miłość, a na pewno miłość w jej aspekcie fizycznym. Bo w „Brzezinie” Jarosława Iwaszkiewicza to związki Erosa i Tanatosa określają ramy ludzkiej egzystencji, nie ma tu polityki, nie ma historii, jest tylko doświadczenie pożądającego (ale też pożądanego) i chorego ciała.

W swojej adaptacji Jarosław Tumidajski wydobywa dodatkowo muzyczność opowiadania Iwaszkiewicza. Przyjazdowi Stasia towarzyszy śpiew Maliny, ten śpiew będzie mu zresztą towarzyszył do samego końca. Staś z kolei przywozi ze sobą modne światowe melodie. Kontrapunktem dla nich jest rzewne granie Michała, narzeczonego Maliny. W finale te trzy głosy splotą się w swoiste reqieum.

Jarosław Iwaszkiewicz "Brzezina"

Adaptacja: Jarosław Tumidajski 

Reżyseria: Jarosław Tumidajski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski


Obsada: 

Tomasz Borkowski, Marcin Januszkiewicz, Katarzyna Dąbrowska, Julka Szydłowska, Szymon Roszak


Na słuchowisko "Brzezina" zapraszamy w niedziele (14.02) tuż po godz. 21.00.