X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Zatracenie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 08:00
30 stycznia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Osamu Dazai  "Zatracenie" w adaptacji Tomasza Lerskiego i reżyserii Kamila Marii Banasiaka.
Twórcy słuchowiska Zatracenie
Twórcy słuchowiska "Zatracenie"Foto: W. Kusiński

Yozo, bohater główny słuchowiska "Zatracenie", którego akcja rozgrywa się w latach trzydziestych oraz po II wojnie światowej w Japonii, to postać autentyczna. Jest nim sam autor powieści "Zatracenie", która posłużyła Tomaszowi Lerskiemu do przygotowania adaptacji radiowej. Japoński pisarz, urodzony w 1909 roku, nazywał się Osamu Dazai, i był jednym z najwybitniejszych twórców literatury japońskiej XX stulecia. "Zatracenie" stanowi jego rozrachunek z całym życiem, które było dla Dazai'ego ciężarem nie do udźwignięcia. Nie rozumiany przez otoczenie od wczesnego dzieciństwa, targany przeróżnymi lękami i kompleksami, uzależniony od nocnego życia i przebywania w nieodpowiednim towarzystwie, w końcu odizolowany, odnajdywał się wyłącznie w pisarstwie. Niemniej na krótko przed wydaniem książkowym jego powieści, która zyskała później wielki rozgłos, popełnił samobójstwo. Życie Osamy Dazai'ego, balansujące na krawędzi choroby umysłowej, było jednak źródłem dla pisania prozy, uznawanej przez krytyków za najwybitniejszą w japońskiej literaturze współczesnej. Warto dodać, że autorem znakomitego przekładu powieści Dazai'ego jest Henryk Lipszyc, były ambasador RP w Japonii.


Osamu Dazai "Zatracenie"

Tłumaczenie: Henryk Lipszyc

Adaptacja: Tomasz Lerski

Reżyseria: Kamil Maria Banasiak

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Kamil Maria Banasiak


Obsada: 

Marta Dylewska, Joanna Halinowska, Katarzyna Pośpiech, Stefan Knothe, Fabian Kocięcki, Filip Kowalczyk, Adam Machalica, Szymon Roszak, Mateusz Weber, Kim Grygierzec,

Na słuchowisko "Zatracenie" zapraszamy w sobotę (30.01) tuż po godz. 21.00.