X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Ktoś na panią czeka

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 08:00
24 stycznia o godz. 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy "Ktoś na panią czeka" w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Twórcy słuchowiska Ktoś na panią czeka
Twórcy słuchowiska "Ktoś na panią czeka"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Henryk poznał Genię na początku 1944 roku, który wraz z grupą stu więźniów, tzw. fachowców-metalowców został przeniesiony z obozu płaszowskiego do obozu pracy Emalia na Zabłociu. Cały jego dobytek składał się wówczas z chlebaka wypełnionego… książkami. Więźniowie przekazywali je sobie z rąk do rąk. Któregoś dnia podeszła do niego Eugenia Wohlfeiler, najładniejsza dziewczyna w fabryce Schindlera. Wypożyczyła od Henryka wiersze Juliana Tuwima. Kila miesięcy później zaręczyli się. Złożyli sobie tego dnia obietnicę, że jeśli przeżyją wojnę, spotkają się w Palestynie w domu ciotki Henryka, i wezmą ślub. Mieli szczęście. Oboje znaleźli się na tzw. liście Schindlera, dzięki której trafili do fabryki w Brünnlitz na Morawach. Tam doczekali końca wojny. Po kilku latach spełnili dane sobie przyrzeczenie. Tydzień temu świętowali siedemdziesiątą pierwszą rocznicę ślubu.

W materiałach dokumentalnych usłyszymy Genię i Henryka Manorów, których autorka nagrała w ich domu w Beer Schewie. Słuchowisko powstało w związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.


Marta Rebzda "Ktoś na panią czeka"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Jarosław Gawlik


Obsada: 

Marta Masza Wągrocka, Jakub Kordas, Ewa Konstancja Bułhak, Maria Ciunelis, Piotr Grabowski oraz Jędrzej Hycnar


Na słuchowisko "Ktoś na panią czeka" zapraszamy w niedzielę (24.01) tuż po godz. 21.00.