X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Epifanie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 08:00
10 stycznia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko James ̓a Joyce ̓a "Epifanie" w adaptacji i reżyserii Karoliny Kowalczyk.
.
.Foto: .

„Utwory Poetyckie” to słuchowisko złożone z różnorodnych formalnie i rozstrzelonych w czasie dzieł literatury James ̓a Joyce ̓a w tłumaczeniu Macieja Słomczyńskiego.

Fragmenty „Epifanii”, „Giacomo Joyce ̓a”, „Ulisessa” i wierszy autora układają się w opowieść o tym, jak trudno jest słuchać i znajdywać słowa, by uchwycić choćby najdrobniejszy moment w rzeczywistości – ale też o miłości, fascynacji i tysiącach rzeczy pomiędzy.

To historia bohatera zlepionego z różnych postaci Joyce ̓a – wrażliwego na piękno, ale też neurotycznego i niebezpiecznego, przepełnionego lękiem przed śmiercią i samotnością. Bohatera, który stopniowo osuwa się w obłęd.  

Aktorki i aktor (Justyna Fabisiak, Elżbieta Nagel, Piotr Kramer) wydobywają dźwięki i rytmy, które towarzyszyły Joyce ̓owi  w całej jego twórczości.

Muzykę do słuchowiska skomponował i wykonał na wiolonczeli Maciej Kubera.

 

James Joyce "Epifanie" 

Tłumaczenie: Maciej Słomczyński

Adaptacja: Karolina Kowalczyk 

Reżyseria: Karolina Kowalczyk

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Maciej Kubera


Obsada: 

Justyna Fabisiak, Elżbieta Nagel, Piotr Kramer

Na słuchowisko "Epifanie" zapraszamy w niedzielę (10.01) tuż po godz. 21.00.