X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Małżeństwo doskonałe

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 08:00
9 stycznia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Martyny Quant "Małżeństwo doskonałe" w reżyserii autorki.
Nina i Witkacy na Brackiej
Nina i Witkacy na BrackiejFoto: Stefan Okołowicz

Witkacy obawiał się, że jego listy pisane do żony wpadną kiedyś w obce ręce, i będzie skompromitowany. A żona wraz z nim. Na szczęście Jadwiga nie słuchała nakazów męża i nie chciała listów spalić. Dzięki niej właśnie, zamiast kompromitacji, Witkacy doczekał się pośmiertnego uznania. Uratowała bowiem dla nas znacznie więcej niż witkacowski teatr życia codziennego. Listy Niny nie zachowały się. Wiemy jednak, że nie raz doprowadzały Stasia do szewskiej pasji. Trudno się dziwić. Wytrzymać z żoną idealną czasem nie sposób.

„Małżeństwo doskonałe” to kameralna opowieść o nadzwyczajnym związku Stanisława Ignacego i Jadwigi Witkiewiczów. Od zaręczyn do wzajemnego zrozumienia, od niedoskonałych uczuć do nierozerwalnej więzi. Zapraszamy w podróż do lat: 1923-1939. Do Zakopanego i do Warszawy. Aby posłuchać osobistych rozmów dwojga, którzy doskonale potrafili, lecz nie chcieli, bez siebie żyć.

W słuchowisku usłyszymy także prapremierowe wykonanie Sonaty fantastycznej oraz Jednego z tematów baliwernii, która pewno nigdy napisana nie będzie (op.13 w tempie maetoso) – jedynych zachowanych fragmentów kompozycji muzycznych Witkacego.

 

Martyna Quant "Małżeństwo doskonałe" 

Reżyseria: Martyna Quant

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Martyna Quant


Obsada: 

Mariusz Bonaszewski, Katarzyna Dąbrowska

Fortepian i aranżacje: Krzysztof Ratajski

Wiolonczela: Maciej Kubera 

Na słuchowisko "Małżeństwo doskonałe" zapraszamy w sobotę (9.01) tuż po godz. 21.00.