X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Mirabelka

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 08:00
27 grudnia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Cezarego Harasimowicza "Mirabelka" w adaptacji i reżyserii Marii Marcinkiewicz - Górnej.
Teresa Lipowska
Teresa LipowskaFoto: Polskie Radio

Dawno, dawno temu, jeszcze przed II wojną światową na pewnym warszawskim podwórku rosła sobie mirabelka. Niby zwykłe drzewo owocowe, rodzące słodkie, żółte owoce, z których okoliczni mieszkańcy robili kompoty na zimę, a jednak niezwykłe. Muranowska mirabelka urosła bowiem do rangi symbolu. Przetrwała wiele: wojnę, powstanie w gettcie, stalinizm, komunizm, stan wojenny. Ale nie przetrwała starcia z kapitalizmem. Jej historię opisała Hanna Krall w opowiadaniu „Obecność” oraz Cezary Harasimowicz w książce dla dzieci - „Mirabelka”.

Słuchowisko na podstawie tej ostatniej dedykowane jest wszystkim dorosłym dzieciom z zaproszeniem do świata, którego fizycznie  już nie ma, ale który nie zniknął zupełnie. Bo został w nas, naszych emocjach, wspomnieniach, gestach. To historia o trwaniu i przetrwaniu. O sile pamięci i sile więzi między… No właśnie - bo czy możemy mówić o więzi człowieka z drzewem? W dodatku ‒ z mówiącym drzewem? W ten świąteczny czas dajmy się zabrać w niezwykłą podróż z czułością i uważnością na drugą istotę.


Cezary Harasimowicz  "Mirabelka"

Adaptacja: Maria Marcinkiewicz - Górna

Reżyseria: Maria Marcinkiewicz - Górna

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Piotr Skotnicki

Efekty dźwiękowe – Anna Szamotuła


Obsada: 

Teresa Lipowska, Anna Cieślak, Justyna Kowalska, Jędrzej Hycnar, Jerzy Szejbal, Andrzej Mastalerz, Włodzimierz Press, Danuta Stenka, Piotr Skotnicki, Elżbieta Nagel, Zuzanna Saporznikow, Aleksander Kaźmierczak, Piotr Bajtlik, Weronika Łukaszewska, Julia Szydłowska.


Wykonanie muzyki:

Paulina Synoradzka – skrzypce,

Ozi Jarczewska – śpiew,

Maciej Kubera – wiolonczela,

Piotr Skotnicki – fortepian, instrumenty klawiszowe, programowanie.

Na słuchowisko "Mirabelka" zapraszamy w niedzielę (27.12) tuż po godz. 21.00.