X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Widoki z okna 2020

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 08:00
26 grudnia o godz. 21: 00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko "Widoki z okna 2020" stworzone w ramach kursu Fundacji Szkoła Wajdy i PR S.A. „Interdyscyplinarne kształcenie kadr realizacji form dźwiękowych - kurs reżyserii radiowej” zbiorowego autorstwa uczestników kursu.
Ewa Kania
Ewa KaniaFoto: Polskie Radio

„Widoki z okna 2020” to radiowa antologia stworzona przez uczestników Kursu reżyserii radiowej, organizowanego przez Szkołę Wajdy i Teatr Polskiego Radia, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziesięć miniatur  to dziesięć okien, znajdujących się w Polsce pod przeróżnymi adresami, od Pomorza po Śląsk. Zapraszamy do podsłuchiwania opowieści o ludziach nadzwyczaj zwyczajnych i zwyczajnie nadzwyczajnych. Ludziach, którzy zatrzymują się na kilka minut, aby spojrzeć na świat w roku 2020, roku innym, niż wszystkie dotąd. Marek Głuszczak, Klara Wojtkowska, Kamil Maria Banasiak, Karolina Kowalczyk, Anna Siek, Damian Dąbek, Piotr Cieński, Paweł Drzewiecki, Karolina Przystupa oraz Katarzyna Dudzic-Grabińska napisali i wyreżyserowali intymne, niekiedy autobiograficzne sceny z życia. Samotność, bezsilność i smutek łączą się w nich z miłością (w jej wszystkich odmianach), refleksją nad współczesnością, siłą rodziny, przyjaźni i magią gwiazd. W nagraniach wzięli udział wybitni aktorzy związani od lat z Teatrem Polskiego Radia: Anna Cieślak, Ewa Kania, Joanna Pach-Żbikowska oraz Piotr Troński. W słuchowisku pojawią się też radiowi debiutanci: Anna Białoń, Anna Buczkowska, Kamil Maria Banasiak oraz Paweł Bernadowski.

„Widoki z okna 2020” mienią się kolorami, rytmami i emocjami, tworząc portret nowoczesnej Polski, za której oknami kłębią się problemy stare jak świat. Jest to też pewnego rodzaju obraz wrażliwości młodego pokolenia artystów, których samodzielną twórczość wkrótce będą mogli Państwo usłyszeć na antenie Polskiego Radia.


"Widoki z okna 2020"

Reżyseria: Uczestnicy Kursu reżyserii radiowej

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Opracowanie muzyczne: Uczestnicy Kursu reżyserii radiowej

Opieka artystyczna: Janusz Kukuła

Obsada: 

Ewa Kania, Marcin Troński, Kamil Banasiak, Anna Cieślak, Joanna Pach - Żbikowska, Paweł Bernadowski, Anna Białoń, Anna Buczkowska,

Słuchowisko powstało ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy z FINA, Polskim Radiem i Fundacją Szkoła Wajdy.

Na słuchowisko "Widoki z okna 2020" zapraszamy w sobotę (26.12) tuż po godz. 21.00.