X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Prymas

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:00
15 listopada o godzinie 18:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na kolejne słuchowisko dla dzieci z cyklu "Dzieci bliżej historii" pt. "Prymas" autorstwa Piotra Skotnickiego.
Twórcy słuchowiska Prymas
Twórcy słuchowiska "Prymas"Foto: Michał Wdowiak

„Prymas” to słuchowisko z cyklu „Dzieci bliżej historii”, opowiadające o kilku epizodach z życia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Śmiało mogłyby one posłużyć za kanwę filmu sensacyjnego. Internowania, obławy milicyjne, inwigilacja, a nawet aresztowanie… obrazu - oto z czym przyszło się zmierzyć prymasowi w konfrontacji z władzami komunistycznymi.

O wszystkim dowiadujemy się z relacji babci Joanny, naocznego świadka niektórych wydarzeń.  Zabiera ona swą wnuczkę w fascynującą podróż w przeszłość. Wehikułem czasu okazuje się… wagon warszawskiego metra.

Kardynał Stefan Wyszyński to jedna z tych postaci, które w najnowszej historii Polski odegrały ważną rolę.  Nazywany „Prymasem Tysiąclecia” nie tylko ze względu na przypadającą w 1966 roku rocznicę Chrztu Polski, ale także z powodu swej niezłomności i odwagi. 


 

Na słuchowisko zapraszamy w niedzielę 15 listopada do Pierwszego Programu Polskiego Radia o godzinie 18.00.


***

"Dzieci bliżej historii" to oryginalne przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach którego wybitni autorzy, reżyserzy i aktorzy przedstawiają najmłodszym odbiorcom trudną tematykę historyczną w przystępnej formie radiowego słuchowiska. 

- W cyklu "Dzieci bliżej historii" podejmujemy się ważnego zadania opowiadania o historii i ludziach, którzy odegrali w niej znaczącą rolę. To trudne wyzwanie, ale bardzo się staramy, by najmłodsi słuchacze Polskiego Radia poprzez słuchowiska poznawali losy i motywacje Bohaterów - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

***

Piotr Skotnicki "Prymas"

Reżyseria: Piotr Skotnicki

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Piotr Skotnicki


Obsada:

Anna Seniuk, Wojciech Machnicki, Małgorzata Prochera, Tomasz Borkowski, Sławomir Pacek, Justyna Kowalska, Damian Kulec,


 

Projekt finansowany jest przez Polską Fundację Narodową.