X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Próchno

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 08:00
7 listopada o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Wacława Berenta pt. "Próchno" w adaptacji Iwony Rusek i reżyserii Ewy Małecki.
Kadr z nagrania słuchowiska Próchno
Kadr z nagrania słuchowiska "Próchno" Foto: Milena Suszyńska

20 listopada mija 80. rocznica śmierci Wacława Berenta, jednego z najważniejszych pisarzy polskich. Każda z jego czterech powieści (Fachowiec, Próchno, Ozimina, Żywe kamienie) wyznaczała nową formę, język oraz styl nie tylko w literaturze, lecz także kulturze. W Próchnie ukazał Berent skutki, jakie niesie ze sobą egzystencja wiedziona na poziomie wyobraźni, przedmiotowych pragnień i erotycznych rojeń. Te ostatnie stały się w rozumieniu jednego z bohaterów, Władysława Borowskiego, podstawą jego sztuki aktorskiej.  Zestawiając młodego Borowskiego z ojcem, zadał Berent pytanie nie tylko o źródło sztuki i definicję aktorstwa, lecz także o to, co sprawia, że człowiek w swej istocie więdnie (próchnieje) lub nieustająco się rozwija.


Wacław Berent "Próchno"

Adaptacja: Iwona Rusek

Reżyseria: Ewa Małecki 

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Grzegorz Łapiński

Obsada:

Marian Opania (Stary Borowski), Grzegorz Małecki (Władysław Borowski), Kamil Pruban (Jan Kunicki), Milena Suszyńska (Zosia Borowska).

 

Na słuchowisko „Próchno” zapraszamy w sobotę (7.11) tuż po godz. 21.00 do Pierwszego Programu Polskiego Radia..