X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Teatr Polskiego Radia

Rzecz o Prymasie Wyszyńskim

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 08:00
1 listopada o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Tomasza Lerskiego pt. "Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem..." w reżyserii Dobrosławy Bałazy.
Audio

Słuchowisko autorstwa Tomasza Lerskiego pod tytułem: "Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem..." - poświęcone będzie osobie Prymasa Polski, Stefana kardynała Wyszyńskiego, jednego z największych pasterzy kościoła katolickiego w Polsce, męża stanu, obrońcy praw człowieka, kawalera orderu Orła Białego, więźnia czasów stalinizmu, nie bez przyczyny nazywanego Prymasem Tysiąclecia. To o nim w dniu swego wyboru na papieża powiedział Jan Paweł II: "Nie byłoby dziś na stolicy piotrowej tego papieża-Polaka, który pełen bojaźni Bożej, ale i ufności, rozpoczyna właśnie nowy pontyfikat, gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem! Gdyby nie było Twojej heroicznej nadziei, Twojego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry i tego okresu dziejów Kościoła w ojczyźnie naszej, który jest związany z Twoim Biskupim i Prymasowskim posługiwaniem. Dziękuję Tobie za to wielkie dobro, dla mnie, i dla Polski, umiłowany księże Prymasie!..." W roku 2016 komisja teologiczna w Rzymie uznała jednomyślnie heroiczność cnót prymasa Wyszyńskiego, a dekret w tej sprawie podpisał papież Franciszek. Obecnie proces beatyfikacyjny jest już zakończony, Stefan Kardynał Wyszyński będzie ogłoszony świętym w nieodległej przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania słuchowiska o człowieku, któremu każdy z nas zawdzięcza tak wiele.


Tomasz Lerski "Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem..."

Reżyseria: Dobrosława Bałazy 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Olgierd Łukaszewicz, Julia Kołakowska, Mirosław Wieprzewski, Piotr Bajor, Robert Czebotar, Leszek Zduń,

Na słuchowisko „Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem.."  zapraszamy w niedzielę (1.11) tuż po godz. 21.00.