X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Lato z Radiem 2018

Mazury to nie tylko jeziora

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 16:22
W pierwszy weekend sierpnia można było podziwiać akrobacje samolotów i helikopterów podczas Mazury Air Show 2018. W tym roku czekały na widzów niesamowite atrakcje. Pogoda też nie zawiodła.
Audio
  • "Lato z radiem" w Giżycku cz.1 (Jedynka)
  • "Lato z radiem" w Giżycku cz. 2 (Jedynka)
  • "Lato z radiem" w Giżycku cz. 3 (Jedynka)
  • Relacja Patryka Michalskiego z niedzielnych pokazów na XX Mazury AirShow w Giżycku (Muzyczna Jedynka)
  • Patryk Michalski podsumowuje pokazy lotnicze w Giżycku (Sygnały dnia/Jedynka)
Catalina na lotnisku Aeroklubu Mazurskiego
Catalina na lotnisku Aeroklubu MazurskiegoFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

W Giżycku widzowie mogli oglądać prawdziwy rarytas, czyli latającą łódź Catalinę, która może lądować i startować z powierzchni wody. To najprawdopodobniej jedyny zachowany egzemplarz na świecie. Tego typu samoloty odegrały bardzo istotną rolę podczas II wojny światowej. Opowiadał o niej, a także o pokazach, Tadeusz Sznuk. O innych statkach powietrznych mówił drugi komentator pokazów Witold Sokół.

Generał Mirosław Hermaszewski wspominał początki swojej przygody z lotnictwem i pierwszy lot za sterami szybowca w 1960 roku. Krzysztof Radwan zachwalał zbiory i unikatowość Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Placówka ma ok. 250 eksponatów. Niektóre z nich pokazały się nad Giżyckiem.

Przedstawiciel MOPR-u radził, jak się zachować na wodzie i nad wodą. Przepis na sandacza na pęczaku z kurkami podała szefowa kuchni miejscowej restauracji. Odwiedziliśmy też lodowisko, gdzie można zażyć ochłody w taki afrykański upał.

Ale Giżycko to nie tylko pokazy, żaglówki i jeziora. Tam można również zwiedzać twierdzę Boyen. To 100 hektarów, a na zwiedzanie trzeba przeznaczyć minimum 1,5 godziny. Pasjonatom może to zająć kilka dni. Tylko w Giżycku jest jedyne w Polsce i na świecie kino jachtowe.

Czy latanie nad wodą jest trudniejsze niż nad lotniskiem trawiastym? Jaki eksponat dyrektor MLP uważa za najważniejszy w jego placówce i jak udało sie go pozyskać? Ile jednostek może jednocześnie cumować w marinie? A czy po kąpieli w jeziorze możemy gorzej słyszeć? Posłuchaj nagrań całej audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Tadeusz Sznuk (dziennikarz, pilot), Witold Sokół (były pilot wojskowy), gen. Mirosław Hermaszewski (jedyny polski kosmonauta), Krzysztof Radwan (dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie), bosman mariny Giżycko, Radosław Wiśniewski (Mazurskie Ochotnicze Pogotowie ratunkowe), Dorota Malich (szefowa kuchni Restauracji Łabędzi Ostrów), Roman Chomicz (kierownik Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku), Piotr Waśniewski (kierownik twierdzy Boyen), dr Robert Kempa (dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku), prof. Piotr Skarżyński (otolaryngolog), Małgorzata Kulas-Szyrmer (kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Giżycku), Stanisław Tołwiński (prezes Aeroklubu Mazurskiego)

Data emisji: 4.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

ag