more_horiz
Rosja 2018

Londyńskie metro uhonorowało selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate'a

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:44
Północnolondyńska stacja metra Southgate otrzymała na dwa dni nową nazwę na cześć selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Anglii, Garetha Southgate'a. Akcja ma na celu podziękowanie trenerowi za poprowadzenie drużyny do najlepszego wyniku od 1990 roku.
Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate
Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate Foto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Anglia zakończyła turniej na czwartym miejscu po tym, jak w półfinale przegrała po dogrywce z Chorwacją (1:2), a w meczu o trzecie miejsce uległa Belgii (0:2).

Piłkarska stacja znajduje się na granatowej linii metra Piccadilly na północy Londynu i zasłynęła tym, że w trakcie mistrzostw wielu kibiców robiło sobie na niej selfie, pokazując wsparcie dla drużyny "Trzech Lwów".

Dyrektor zarządzający operatora metra, Transport for London, Mark Wild tłumaczył, że "świetne występy angielskiego zespołu zjednoczyły tego lata ludzi, którzy - w różnym wieku - razem świętowali" sukcesy drużyny Southgate'a.


- Jesteśmy zachwyceni, że możemy okazać to, jak doceniamy pracę Garetha i jego drużyny przez nazwanie stacji jego imieniem - dodał.

Normalna nazwa zostanie przywrócona w nocy z wtorku na środę.

(mb)

Czytaj także

Rosja 2018: Francja świętuje mistrzostwo globu. "Les Bleus na dachu świata"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 08:18
"Dzień chwały nadszedł" - tak dziennik "Le Figaro" w wydaniu internetowym skomentował sukces piłkarskiej reprezentacji Francji, która zdobyła mistrzostwo świata. "Trójkolorowi" w finale mundialu na moskiewskich Łużnikach pokonali Chorwację 4:2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja 2018: Pele pochwalił Kyliana Mbappe. "Będę musiał odkurzyć buty"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 10:08
Legendarny piłkarz Pele jest pod wrażeniem osiągnięć 19-letniego Kyliana Mbappe, który przyczynił się w dużym stopniu do zdobycia przez Francję tytułu mistrza świata w Rosji. - Jak tak dalej pójdzie, będę musiał odkurzyć buty - napisał 77-letni Brazylijczyk.
rozwiń zwiń