X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Rosja 2018

Stadiony Rosja 2018. "Stadion Kaliningrad - Bałtika Arena" - statek na pustyni

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 14:00
Stadion w Kaliningradzie jest jedną z mniejszych aren piłkarskich mistrzostw świata. Liczący 35 tys. miejsc obiekt ma klasyczną konstrukcję. W związku z tym, że okalające go tereny nie zostały zagospodarowane stadion określany jest często mianem "statku na pustyni”.
Audio
  • Stadion w Kaliningradzie opisuje korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski (PR)
Stadion w Kaliningradzie
Stadion w Kaliningradzie Foto: SHUTTERSTOCK

Stadion w Kaliningradzie został wybudowany na leżącej dwa kilometry od historycznego centrum miasta Wyspie Październikowej. Atrakcyjna lokalizacja obiektu przysporzyła jednak licznych problemów konstrukcyjnych. Z uwagi na podmokłe podłoże w celu utworzenia solidnej podbudowy pod fundamenty koniecznym było wbicie w grząski grunt kilku tysięcy pali oraz przywóz milionów ton ziemi. Ostatecznie prace przy konstrukcji samego stadionu rozpoczęły się najpóźniej ze wszystkich aren mundialu. 

Z powodu braku czasu, bankructwa wykonawcy i ciągle rosnących nakładów finansowych organizatorzy MŚ - za zgodą FIFA - zdecydowali się zmniejszyć pojemność areny do 35 tys. miejsc. W celu zminimalizowania kosztów fasada obiektu pokryta jest zwykłą blachą w biało-niebieskim kolorze. 

Choć kameralna architektura wyróżnia ten obiekt na tle innych inwestycji, problemem pozostają jednak niezagospodarowane tereny wokół stadionu. Mimo że wedle planów na wyspie miały powstać drogi, osiedla i promenady, jak dotąd stadion okala tylko piach, a dalsza rewitalizacja okolicy stoi pod znakiem zapytania.

Pierwszy mecz na stadionie w Kaliningradzie – położonym najbliżej Polski ze wszystkich aren rosyjskiego turnieju - zostanie rozegrany 16 czerwca i zmierzą się w nim Chorwacja z Nigerią (16 czerwca, grupa D). W kolejnych spotkaniach Serbia zagra ze Szwajcarią (22 czerwca, grupa E), Hiszpania z Marokiem (25 czerwca, grupa B) oraz Anglia z Belgią (28 czerwca, grupa G). 

Stadion Kaliningrad - Bałtika Arena
klub: Bałtika Kaliningrad
pojemność: 35 212 
rok otwarcia: 2018 

Grupowe mecze mundialu na "Stadionie Kaliningrad" w Kaliningradzie

Chorwacja – Nigeria 16.06.2018 21:00

Serbia - Szwajcaria 22.06.2018 20:00

Hiszpania - Maroko 25.06.2018 20:00

Anglia - Belgia 28.06.2018 20:00