X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Rosja 2018

Stadiony Rosja 2018. "Wołgograd Arena" – stadion w miejscu bitwy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 13:30
Wołgograd Arena, na której biało-czerwoni rozegrają trzecie spotkanie grupowe piłkarskiego mundialu z Japonią, leży nad brzegiem Wołgi, tuż obok Kurhanu Mamaja i umieszczonej na jego szczycie statuy upamiętniającej żołnierzy poległych w bitwie stalingradzkiej.
Audio
  • Stadion w Wołgogradzie opisuje korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski (PR)
Stadion w Wołgogradzie
Stadion w Wołgogradzie Foto: SHUTTERSTOCK

Mimo sporych rozmiarów, stadion w Wołgogradzie w żaden sposób nie przysłonił ogromu monumentalnego, jednego z najwyższych w świecie, posągu "Matka Ojczyzna Wzywa!". Wojenna przeszłość miasta ma także swoje odzwierciedlenie w architekturze obiektu. Nietypowa, krzyżowa konstrukcja fasady obiektu jest alegorią sztucznych ogni, które co roku w Dzień Zwycięstwa rozświetlają rosyjskie niebo.

Przy budowie zdecydowano się na śmiałe rozwiązanie w kwestii montażu dachu. Oparta na rozciągniętych stalowych linach konstrukcja była podnoszona centymetr po centymetrze przez półtora miesiąca na wysokość blisko 50 metrów przez 88 wyciągarek. 

Na stojącym w tym samym miejscu co Wołgograd Arena wyburzonym Stadionie Centralnym w 1977 roku rozegrano mecz towarzyski ZSRR – Polska. Biało-czerwoni, osłabieni brakiem Kazimierza Deyny czy Andrzeja Szarmacha, przegrali 1:4, a honorową bramkę zdobył Grzegorz Lato. W spotkaniu wstąpili też obecny trener reprezentacji Adam Nawałka oraz szef PZPN Zbigniew Boniek.

Stadion leży niedaleko centrum miasta, przy linii szybkiego tramwaju.

Oprócz spotkania Polski z Japonią (28 czerwca, grupa H), na obiekcie w Wołgogradzie zostaną rozegrane także grupowe spotkania Tunezji z Anglią (18 czerwca, grupa G), Nigerii z Islandią (22 czerwca, grupa D) oraz Arabii Saudyjskiej z Egiptem (25 czerwca, grupa A).

Wołgograd Arena
klub: Rotor Wołgograd
pojemność: 45 568 
rok otwarcia: 2018 (na terenie dawnego Stadionu Centralnego) 

Grupowe mecze mundialu na "Arena Pobeda"

Tunezja - Anglia 18.06.2018 20:00

Nigeria - Islandia 22.06.2018 17:00

Arabia Saudyjska – Egipt 25.06.2018 16:00

Japonia - Polska 28.06.2018 16:00