X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Rosja 2018

Stadiony Rosja 2018. "Rostów Arena"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:41
Według projektu trybuny położonej w Rostowie nad Donem areny piłkarskich mistrzostw świata miały mieć różną, falującą wysokość, a sama konstrukcja dachu przypominać meandry rzeki. Ambitne plany zweryfikowały jednak brak funduszy oraz trudne, podmokłe podłoże.
Audio
  • Stadion w Rostowie nad Donem opisuje korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski (PR)
Stadion w Rostowie
Stadion w Rostowie Foto: SHUTTERSTOCK

Ostatecznie po mających przynieść oszczędności zmianach w konstrukcji do płynącego zakolami Donu rostowski obiekt nawiązuje tylko poprzez dynamicznie zaprojektowane drogi, rampy oraz podejścia do bram stadionu. Sama bryła obiektu jest za to bardzo prosta i klasyczna. Całość wybudowana jest na ponad 10 tys. betonowych pali.

Dach areny został wykonany ze specjalnych przepuszczających światło elastycznych membran kompozytowych, aby umożliwić wzrost trawy na murawie. Ciekawym elementem są podtrzymujące sklepienie liny, które zastępują ciężkie filary, czyniąc obiekt wizualnie lżejszym.

Rostów rozciąga się na prawym, północnym brzegu Donu. Stadion wybudowano po przeciwległej stronie rzeki, by dać impuls do rozwoju miasta w kierunku południowym. 

Z racji położenia areny na stosunkowo niezagospodarowanym terenie, dojazd od areny możliwy jest wyłącznie autobusem lub samochodem. Pokonanie pieszo trasy z głównego dworca na stadion nie powinno jednak zająć więcej niż 40 minut. 

W Rostowie nad Donem mecze rozegrają Brazylią i Szwajcaria (17 czerwca, grupa E), Urugwaj z Arabią Saudyjską (20 czerwca, grupa A), Korea Południowa z Meksykiem (23 czerwca, grupa F) oraz Islandia z Chorwacją (26 czerwca, grupa D). Na stadionie odbędzie się także mecz 1/8 finału.

Rostów Arena (Rostów nad Donem) 
klub: FK Rostów 
pojemność: 45 145 
rok otwarcia: 2018

Grupowe mecze mundialu na "Rostów Arena"

Brazylia - Szwajcaria 17.06.2018 20:00

Urugwaj – Arabia Saudyjska 20.06.2018 17:00

Islandia - Chorwacja 26.06.2018 20:00

Korea Południowa - Meksyk 23.06.2018 17:00