X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

"Błękitna sztafeta". Tak Dwójka uczyła i bawiła młodzież

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:23
Wśród ofert Warszawy II, a później Programu 2, nie brakowało audycji młodzieżowych, które miały zagospodarować czas po szkole. Jedną z nich była "Błękitna sztafeta".
Audio
  • Maria Szul i Henryk Sytner wspominają program "Błękitna Sztafeta"
Błękitna sztafeta była przez pewien czas elementem szkolnych apeli
"Błękitna sztafeta" była przez pewien czas elementem szkolnych apeliFoto: PAP/Zbigniew Wdowiński

Jak wyjaśnia Henryk Sytner, który był jednym z autorów audycji, przez długi czas "Błękitna sztafeta" emitowana była nie tylko po południu, ale też przed godziną 8.00, dlatego była elementem szkolnych apeli. 

Sytner wspomina w rozmowie z Marią Szul, że przez lata forma programu ewoluowała. Nagrania z lat 50. budzą lekki uśmiech, ponieważ ówczesne radiowe reportaże brzmią zupełnie inaczej, niż moglibyśmy sobie dziś wyobrażać. - To były inne czasy, inaczej traktowano różne formy radiowe - mówi Henryk Sytner.

Jak zaznacza, w "Błękitnej sztafecie" z czasem pojawiały się radiowe nowinki, takie jak konkursy dla słuchaczy albo łączenia na żywo z wielu zakątków Polski.

Do redakcji audycji trafiało zawsze mnóstwo listów od słuchaczy, a wizyta dziennikarzy programu w mniejszych miejscowościach spotykała się z entuzjastyczną reakcją dzieci.

W rozmowie przypomniano fragmenty "Błękitnej sztafety" z różnych dekad, które wiele mówią o historii i ewolucji programów radiowych. Zapraszamy na tę pełną uroku podróż w przeszłość.

bk


Zobacz więcej na temat: dzieci Henryk Sytner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak