X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Rok 1983. Płyta laserowa przybywa do Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 19:14
– Cieszyliśmy się jak dzieci na wiotkie płyty, które przyjechały do Polskiego Radia – mówił Tomasz Szachowski, dziennikarz Dwójki, o technologicznej rewolucji w polskiej radiofonii.
Audio
  • Tomasz Szachowski o pierwszych płytach kompaktowych w Programie 2 Polskiego Radia. Rozmowa z 29 lutego 2012 r. (Notatnik Dwójki)
Rok 1983. Płyta laserowa przybywa do Dwójki
Foto: Deni_M/Shutterstock.com

Pierwsza emisja płyty kompaktowej na antenie Polskiego Radia miała miejsce 23 lipca 1983 r. w prowadzonym przez Tomasza Szachowskiego "Wieczorze płytowym".

– Miało to charakter wydarzenia szumnie zapowiadanego jako pierwsza prezentacja płyty, którą wówczas nie nazywano kompaktową, a laserową, podkreślając walor nowinki technicznej. Prezentacja odbyła się w studiu S-2 z udziałem sporego grona zaproszonych kolegów, także z innych programów Polskiego Radia – wspominał dziennikarz.

Tomasz Szachowski zauważył, że tego uroczystego dnia od razu pojawiły się problemy z przesyłaniem sygnału, z którymi zresztą do dzisiaj radiofonie nie mogą sobie poradzić...

***

Przygotowała: Monika Pilch

Gość: Tomasz Szachowski (dziennikarz Dwójki)

Data emisji: 29.02.2012

Godzina emisji: 14.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Notatnik Dwójki".

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak