X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Adam Sławiński. Radio zdecydowało o jego przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 19:39
O swoich związkach z radiową Dwójką opowiada ceniony kompozytor, były dyrektor naszej anteny.
Audio
Adam Sławiński, kompozytor, zastępca dyrektora muzycznego Polskiego Radia w latach 1974-1975, dyrektor Programu 2 PR w latach 1990-1991
Adam Sławiński, kompozytor, zastępca dyrektora muzycznego Polskiego Radia w latach 1974-1975, dyrektor Programu 2 PR w latach 1990-1991Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Adam Sławiński (ur. 27 listopada 1935) – polski kompozytor. W latach 1957-1963 pracował jako redaktor muzyczny w Telewizji Polskiej. Napisał muzykę do ok. 40 filmów i seriali (m.in. "Komediantki", "Chłopów"). W latach 1974-1975 był zastępcą naczelnego redaktora muzycznego Polskiego Radia, zaś w latach 1990-1991 pełnił funkcję dyrektora Programu 2 Polskiego Radia.

- Mama chciała, żebym był inżynierem, a ja pomyślałem, że może jednak zostanę muzykiem. Pomyślałem: posłucham tego radia, jeżeli zagrają coś ładnego, to zostanę muzykiem. Radio zagrało kwintet klarnetowy Mozarta. Spodobało mi się - wspomina Adam Sławiński. 

Podczas studiów muzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim dostał propozycję napisania pierwszej audycji radiowej. Jego kariera zawodowa skierowała się jednak w kierunku telewizji. Jak mówi Sławiński, za radiem wciąż tęsknił i ostatecznie to właśnie z tym medium związał swe życie. 

To za jego kadencji muzykę rozrywkową w Dwójce zaczęły wypierać klasyka i jazz, a na antenie pojawiły się pełne transmisje z Konkursu Chopinowskiego oraz z poranków w Metropolitan Opera. Więcej o tym, jak wyglądało profilowanie anteny w praktyce znaleźć można w nagraniu audycji przygotowanej przez Bogumiłę Prządkę.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak