X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Mariana Domańskiego ludowe wędrówki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 16:30
Człowiek z pasją, kochający wieś i wszystko, co z nią związane. Radiowiec, który pozostawił po sobie w archiwum Polskiego Radia niezliczone nagrania - rejestracje muzyki, postaci i wierzeń. Niestrudzony wędrowiec przemierzający wsie i miasteczka śladem muzyków, pieśni i instrumentów.
Audio
Marian Domański i Maria Baliszewska
Marian Domański i Maria BaliszewskaFoto: archiwum domowe Marii Baliszewskiej

Redaktor Marian Domański był muzykiem, dziennikarzem i zbieraczem nagrań muzyki ludowej. Związany był z Radiowym Centrum Kultury Ludowej. W 1969 roku rozpoczął rejestrowanie muzyki ludowej na potrzeby Polskiego Radia. Dzięki dobrze rozwijającej się współpracy z Festiwalem Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu archiwa radiowe wzbogaciły się o tysiące quasi-studyjnych nagrań najwybitniejszych twórców muzyki tradycyjnej.

Z inicjatywy redaktora Mariana Domańskiego, jurora Kazimierskich Festiwali Polskie Radio od lat przyznaje nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Autor tysięcy radiowych audycji, m.in. "Spotkań z folklorem". Laureat Złotego Mikrofonu. Był postacią ważną nie tylko dla radia, ale także dla całej polskiej kultury ludowej.

Audycję przygotowała Maria Baliszewska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak