X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Bogdan Ostromęcki. Dwójkowy gospodarz poezji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 13:00
Bogdan Ostromęcki, zmarły w 1979 r. poeta, eseista, tłumacz i edytor (redaktor trzytomowej antologii poezji religijnej "Każdej nocy, każdego dnia"), który także autorem radiowych słuchowisk i audycji literackich.
Audio
Bogdan Ostromęcki - zdjęcie z okładki wyboru jego poezji z 1975 r.
Bogdan Ostromęcki - zdjęcie z okładki wyboru jego poezji z 1975 r.Foto: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza

W Polskim Radiu Bogdan Ostromęcki pracował od 1950 do 1976 roku. Słuchaczom Programu 2 Polskiego Radia przybliżał poezję polską i światową oraz sylwetki jej twórców. Był jednym z autorów cyklicznych audycji literackich: "Szkic do portretu", "Poezja i muzyka", "Poeta i jego świat". Przygotowywał także słuchowiska dla radiowego "Teatru Poezji".

– Praca w radiu daje sporo satysfakcji – wyznał Bogdan Ostromęcki na antenie Dwójki w latach 70. – Odwiedzają mnie prawdziwi poeci, nieraz świetni poeci. Odwiedzają i osoby niezupełnie jakoś samowite, jakby powiedział Witkacy – dodał, twórca, który w radiu przyjaźnił się i współpracował z Tadeuszem Kubiakiem, Ludmiłą Marjańską, Janem Śpiewakiem, Anną Kamieńską, Pawłem Hertzem i Jerzym Kierstem.

W przygotowanej przez Dorotę Gacek i Elżbietę Łukomską audycji o Bogdanie Ostromęckim opowiadali jego syn Tomasz oraz poeta i krytyk literacki Krzysztof Karasek. Przypomnieliśmy również wspomnienia Ludmiły Marjańskiej, Janiny Titkow, Marii Flisowskiej i Stanisława Żesławskiego nagrane w 1980 roku oraz fragmenty archiwalnych programów Bogdana Ostromęckiego.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak