X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Mieczysław Tomaszewski. Pan od Chopina i pieśni

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 23:00
– Dzięki Dwójce nieznajomi ludzie zatrzymywali mnie na ulicy, dziękując za audycję – tak swoją współpracę z Polskim Radiem wspominał wybitny chopinista Mieczysław Tomaszewski.
Audio
  • Mieczysław Tomaszewski. Pan od Chopina i pieśni (Notatnik Dwójki)
Mieczysław Tomaszewski
Mieczysław TomaszewskiFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Prof. Mieczysław Tomaszewski przygotowywał dla Dwójki kilka ważnych cykli. Jeden z nich poświęcony był muzyce Chopina. 44 audycje "Fryderyka Chopina Dzieła Wszystkie" wyemitowano w latach 1999-2000. Muzykolog opowiadał o rezonansie, jaki wywołał ten program. - Mnóstwo ludzi do mnie pisało i dzwoniło, nieznajomi zatrzymywali mnie na ulicy. To świadczyło o tym, że Dwójka jest słuchana, że jest niesłychanie popularna – mówił w rozmowie z Justyną Nowicką.

Gość Dwójki wspominał swoje początki w Dwójce, które wiązały się z "permanentnymi chrypkami", "językowymi lapsusami" i "śmieszną zabawą w skracanie tekstów", opowiadał o drugim ważnym cyklu audycji - poświęconych dziejom pieśni, o wydobywaniu tychże ze starodruków, a także o telefonie śpiewaczki Olgi Pasiecznik, która zadzwoniła z Tokio w sprawie pewnego muzycznego szczegółu...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak