X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Festiwal Muzyczny Polskiego Radia. Wzór dla BBC Proms

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:34
Pierwszy Festiwal Muzyczny Polskiego Radia został zorganizowany w 1997 r. pod tytułem "Szymanowski i jego Europa". O imprezie opowiadał w Dwójce, w 2012 roku, jej sekretarz Grzegorz Michalski.
Audio
  • Festiwal Muzyczny Polskiego Radia. Wzór dla BBC Proms (Poranek Dwójki)
Fragment plakatu pierwszego Festiwal Muzyczny Polskiego Radia, który został poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego (21-26 czerwca 1997)
Fragment plakatu pierwszego Festiwal Muzyczny Polskiego Radia, który został poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego (21-26 czerwca 1997)Foto: Archiwum PR

Grunt dla myślenia o festiwalu muzycznym stworzyły stabilizacja Programu 2 Polskiego Radia w obecnej formule, powstanie studia koncertowego (które z czasem przyjęło imię Witolda Lutosławskiego) oraz istnienie w strukturach Polskiego Radia znakomitych zespołów artystycznych. Inicjatorką Festiwali Muzycznych Polskiego Radia była dyrektor Dwójki Elżbieta Markowska, która nad formułą wydarzenia współpracowała z prof. Michałem Bristigerem i Grzegorzem Michalskim.

– To, co zrobiliśmy z muzyki Szymanowskiego na pierwszym festiwalu, stało się inspiracją i kontrapunktem dla Promsów, które BBC organizowało rok później. Programy obu imprez zostały tak ułożone, że zabrzmiał podczas nich komplet dzieł Szymanowskiego – mówił sekretarz festiwalu.

Wspominając tamten czas, Grzegorz Michalski zauważył, że zaproponowany przez prof. Michała Bristigera repertuar festiwalu był dość zaskakującą propozycją...

***

Rozmawiała: Beata Stylińska

Gość: Grzegorz Michalski (muzykolog, dziennikarz muzyczny, sekretarz Festiwali Muzycznych Polskiego Radia)

Data emisji: 29.02.2012

Godzina emisji: 6.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak