X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Twórcy felietonów muzycznych w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:51
Z antenami Polskiego Radia związanych było wielu krytyków muzycznych, publicystów, artystów i kompozytorów. W rocznicowej audycji przypomnieliśmy fragmenty radiowych felietonów niektórych z nich.
Audio
  • Twórcy felietonów muzycznych w Polskim Radiu (Poranek Dwójki)
Roman Jasiński
Roman JasińskiFoto: archiwum Polskiego Radia

Od felietonów pracę w radiu zaczynał jeszcze przed wojną Roman Jasiński, pianista, profesor Konserwatorium Warszawskiego, po wojnie dyrektor muzyczny Polskiego Radia. Wiele ze swoich ponad 800 audycji poświęcał postaciom, o których nawet melomani wiedzieli bardzo mało.

Z Polskim Radiem współpracował też Witold Rudziński, kompozytor, pedagog, teoretyk i historyk muzyki. Audycje umuzykalniające "Słuchamy muzyki" przygotowywał od 1948 r. Później występował często na antenach Polskiego Radia, przedstawiając różnorodne tematycznie programy i felietony.

Kolejną ważną radiową postacią był Janusz Cegiełła, popularny dziennikarz muzyczny, kompozytor i dyrygent, scenarzysta filmowy, w latach 70. naczelny dyrektor muzyczny Polskiego Radia i Telewizji. Do swoich największych osiągnięć zaliczał przypomnienie osoby i twórczości Aleksandra Tansmana.

***

Przygotowała: Beata Stylińska

Z nagrań archiwalnych: Roman Jasiński, Witold Rudziński, Janusz Cegiełła

Data emisji: 22.02.2012

Godzina emisji: 6.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak