X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Stereo na radio i telewizor. Techniczne dzieje Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 16:00
– 7 lipca 1961 r. odbyła się pierwsza emisja programu stereofonicznego. Jeden kanał dźwiękowy przekazywany był przez Program 2, drugi zaś przez nadajnik telewizyjny – mówili pracownicy Polskiego Radia, opowiadając o zmianach technicznych w nadawaniu Dwójki.
Audio
  • Techniczne dzieje Dwójki. Rozmowa z 29 lutego 2012 r. (Notatnik Dwójki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Tuzemka/Shutterstock.com

– Nie było jeszcze wówczas odpowiednich narzędzi. Nadajniki nie były stereofoniczne, nie było łączy, które pozwoliłyby przesłać sygnał w stereo, zrobiono więc, coś, co można by nazwać karkołomnym łamańcem: słuchać trzeba było jednocześnie radioodbiornika i odbiornika telewizyjnego – opowiadali radiowi inżynierowie.

Goście Dwójki mówili m.in. o tym, jak doszło do powstania Dwójki w 1937 r., które z anten przekazywały ją na całą Polskę, jak rozgłośnia funkcjonowała w pierwszych dniach II wojny światowej i po 1945 r., kiedy odbywały się pierwsze transmisje koncertów z innych krajów europejskich i kiedy po raz pierwszy wyemitowano w Dwójce płytę... laserową.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Przygotowała: Monika Pilch

Goście: Mirosław Królewski, Wojciech Makowski oraz Mieczysław Pietruski (inżynierowie, pracownicy Polskiego Radia), Tomasz Szachowski (dziennikarz Dwójki)

Data emisji: 29.02.2012

Godzina emisji: 14.30

mc/bch

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak