X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
82 lata Dwójki

Relacja z otwarcia nowego multimedialnego studia Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 23:00
Uroczyste otwarcie nowego studia emisyjnego odbyło się 1 marca 2014 roku. Zachęcamy do wysłuchania obszernych fragmentów inauguracyjnej audycji oraz do obejrzenia wideorelacji.
Audio
  • "Ptasie radio" na inaugurację nowego studia Dwójki w interpretacji Anny Seniuk, Agaty Kuleszy, Wojciecha Pszoniaka, Łukasza Lewandowskiego, a także dyrektor Dwójki Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz.
  • Jadwiga Rappé m.in. o wpływie akustyki studyjnej na głos artysty (Dwójka)
  • Michał Nagy i Klaudiusz Baran o różnicy w koncertowym i studyjnym wykonywaniu muzyki (Dwójka)
  • Radiowa improwizacja Jerzego Kisielewskiego i Roberta Mazurka (Dwójka)
  • Urodzinowy gość Hanny Marii Gizy - prof. Piotr Bieliński (Dwójka)
studio Dwójki
studio DwójkiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Wśród gości specjalnej audycji "Jesteśmy na miejscu" , którą prowadzili Przemysław Psikuta i Adam Suprynowicz, znaleźli się m.in. znakomici aktorzy: Anna Seniuk, Agata Kulesza, Wojciech Pszoniak i Łukasz Lewandowski, a także gitarzysta Michał Nagy oraz akordeonista i bandoneonista Klaudiusz Baran.

By uczcić tę historyczną chwilę, na antenie Dwójki zabrzmiał wiersz Juliana Tuwima "Ptasie radio" w znakomitej interpretacji przyjaciół naszej stacji: Anny Seniuk, Agaty Kuleszy, Wojciecha Pszoniaka, Łukasza Lewandowskiego, a także dyrektor Dwójki Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz. Aktorzy podkreślali w audycji wyjątkową atmosferę radia, które z jednej strony daje radość słuchaczom, z drugiej daje możliwość aktorskiego sprawdzenia się. 

"Ptasie radio" na inaugurację nowego studia Dwójki w interpretacji Anny Seniuk, Agaty Kuleszy, Wojciecha Pszoniaka, Łukasza Lewandowskiego, a także dyrektor Dwójki Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz.

 

 

Łukasz
Łukasz Lewandowski i Agata Kulesza; fot. Grzegorz Śledź

- Kiedy myślę o swoich wizytach w radiu, robi mi się ciepło na sercu - opowiadała Anna Seniuk . - Lubię takie intymne sytuacje, kiedy aktor zostaje sam z mikrofonem, w ciemności, przy małej lampce. Mogę sobie intymnie porozmawiać z widownią na boku.

Wojciech Pszoniak dodawał, że dla niego publiczne radio jest azylem. - To miejsce, w które mogę uciec od bełkotliwego świata.

Muzycznie możliwości nowego studia przetestował Adam Strug , który na żywo wykonał autorską piosenkę zatytułowaną "Dwa księżyce" .

Adam
Adam Strug na inauguracji nowego studia Dwójki

Zobacz relację wideo z uroczystego otwarcia

***

1 marca 1937 roku - uruchomienie radiostacji Warszawa II, data, którą przyjmujemy za początek Programu 2 Polskiego Radia . I 1 marca 2014 roku, siedemdziesiąt siedem lat później, urodzinowe otwarcie nowego, wyjątkowego studia Dwójki.


- Nastąpił ten długo wyczekiwany przez moich kolegów i również przeze mnie dzień, kiedy Program 2 Polskiego Radia będzie nadawał z najbardziej nowoczesnego studia nie tylko w tym gmachu i nie tylko w tej części Europy - mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor radiowej Dwójki.

 

 

 

Nowe studio emisyjne składa się z dwóch studiów dla dziennikarzy oraz reżyserki dla realizatora i wydawcy audycji. Jak podkreśla Radosław Smoliński, kierownik Wydziału Obsługi Technicznej Polskiego Radia, pod względem technologicznym jest to obiekt na światowym, najwyższym poziomie.

Zamontowano tu m.in. cyfrowe systemy technologiczne umożliwiające emisję audycji słowno-muzycznych, a także występów muzycznych solistów na żywo. W studiu znalazły się również systemy wizyjne przeznaczone do emisji obrazu, umożliwiające nadawanie audycji w streamingu wideo na stronie internetowej. System akustyczny do studia zaprojektował  Radosław Smoliński.

 

 

Zobacz więcej na temat: Dwójka Polskie Radio
Komentarze1
aby dodać komentarz
ssluchacz2014-03-01 14:37 Zgłoś
I to jest dowód na to, że jest sens płacić abonament!!!!! Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin!!