X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section00

NAGRODY SPORTOWE POLSKIEGO RADIA
im. Bohdana Tomaszewskiego

Plebiscyt

Plebiscyt – zainicjowany i organizowany przez Polskie Radio – to przedsięwzięcie, któremu pragniemy nadać szczególny wymiar zarówno sportowy, jak i społeczny i patriotyczny.
Plebiscyt, który wyłoni najwybitniejszych sportowców oraz propagatorów sportu w Polsce, jest ściśle związany z wydarzeniem, które ma wyjątkowe znaczenie nie tylko dla Polskiego Radia jako nadawcy publicznego. To jubileusz „Kroniki sportowej” – najstarszej i najbardziej rozpoznawalnej audycji o tematyce sportowej w naszym kraju. Nie ma chyba Polaka, który choćby raz w życiu nie poczuł dreszczu emocji, słysząc sugestywny sygnał dźwiękowy "Oj strzelaj, prędzej, strzelaj… jest”. Ten fragment relacji Tadeusza Pyszkowskiego z meczu Legia Warszawa – Slovan Bratysława, z utrwalonym na taśmie golem Lucjana Brychczego, towarzyszy „Kronice sportowej” od roku 1956, choć pierwsza "Kronika” ukazała się na antenie już 30 listopada 1954 r. "Kronika” nadawana jest więc od 63 lat i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy. W dniu rozstrzygnięcia plebiscytu, czyli 19 grudnia, dziennikarze Naczelnej Redakcji Sportowej wyemitują 20-tysięczną audycję.
Plebiscyt wyłoni zwycięzców w kilku kategoriach, z których najbardziej nośne społecznie są: Mistrz Sportu, Trener Roku, Drużyna Roku, Wydarzenie sportowe Roku, a także – specjalna Nagroda „Kroniki Sportowej” za całokształt działalności w sporcie. Ta ostatnia kategoria jest ukłonem zarówno w stronę środowiska sportowego, jak i dziennikarzy i słuchaczy radiofonii publicznej.
Do udziału w naszym rankingu chcemy zaangażować miliony polskich radiosłuchaczy, dając im możliwość zgłaszania swoich propozycji oraz udziału w głosowaniu na najlepszego sportowca roku. Ostateczny wybór laureatów pragniemy powierzyć specjalnej Kapitule, w której skład będą wchodzić znane osobistości ze świata sportu, mediów i kultury, obdarzone zaufaniem i szacunkiem społecznym.
Projekt „Nagrody Redakcji Sportowej Polskiego Radia’’ – oparty na formule plebiscytu – obejmuje także liczne działania antenowe stworzone dla potrzeb promocyjnych akcji, w tym cykl audycji prezentujących sylwetki najwybitniejszych polskich sportowców.

Patron honorowy

Ministerstwo Sportu i Rekreacji

Partner wspierający

Komitet Olimpijski

Partner Główny

Orlen

Partner strategiczny

Totalizator Spotowy

Patron medialny

TVP Sport

Organizator

Polskie Radio
Nagrody Sportowe Polskiego Radia Plebiscyt
Section02
Section03