X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Chopin

Chopina dzieła wszystkie / Niepodległość zaszyfrowana w dźwiękach

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 14:30
Muzyczna erudycja. Audycje profesorów Mieczysława Tomaszewskiego oraz Marcina Gmysa.
Audio

Dźwiękowy przewodnik profesora Mieczysława Tomaszewskiego po muzyce Chopina to swego rodzaju niezbędnik - jedyny taki w ofercie światowej! - w którym największy polski chopinolog prowadzi słuchaczy przez meandry twórczości naszego największego kompozytora. Audycja zrealizowana niegdyś dla Dwójki - dziś ponownie na antenie Radia Chopin. Bezcenne.

Natomiast w Niepodległości zaszyfrowanej w dźwiękach prof. Marcin Gmys wraz z Marcinem Majchrowskim wędrują przez muzyczne pejzaże towarzyszące kolejnym wydarzeniom prowadzącym do pamiętnego roku 1918. Poczynając od końca XVIII wieku, wyłania się z tej wędrówki obraz muzyki polskiej, jako jednego z wielkich nurtów muzyki europejskiej - wraz z nią rozwijającego idee narodowe, tak ważne dla ostatecznego odzyskania utraconej niepodległości.