X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Radio Chopin

Strefa różnorodności

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 21:00
Rock progresywny w Polskim Radiu ma się dobrze dzięki Józefowi Skrzekowi – artyście, którego doceniło jury przyznające Narody Mediów Publicznych. 
Józef Skrzek, muzyk
Józef Skrzek, muzykFoto: aut. Roman Lipczyński

Basista, multiinstrumentalista, kompozytor, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, w ostatnich latach głównie komponujący muzykę sakralną.

Współpracował z formacjami Mariolaine & Swinging Soul Corporation, Ślężanie i Ametysty oraz popularną grupą Breakout, z którą zagrał kilkadziesiąt koncertów i nagrał album „70a.

Założył Silesian Blues Band wspólnie z Antimosem Apostolisem (gitara) i Jerzym Piotrowskim (perkusja). Trio współpracowało z Czesławem Niemenem, uczestnicząc w nagraniu kilku jego albumów. Przyjmując nazwę SBB, grupa nagrała szereg albumów ugruntowujących jej pozycję jako jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych zespołów polskiego rocka progresywnego. SBB zawiesiło działalność w 1980 roku, reaktywując się z sukcesem u progu XXI wieku. Po zawieszeniu działalności SBB Skrzek nagrał szereg doskonale przyjętych przez krytykę albumów opartych na instrumentach elektronicznych.

Od końca lat 70. Skrzek komponuje muzykę teatralną, telewizyjną i filmową – jest autorem ścieżki dźwiękowej m.in. do filmów Golem i Wojna światów - następne stulecie Piotra Szulkina oraz Ręce do góry Jerzego Skolimowskiego. Wspólnie z reżyserem Lechem Majewskim stworzył film i operę Pokój saren oraz muzykę do filmów Angelus i Ogród rozkoszy ziemskich.

Od początku lat osiemdziesiątych Skrzek coraz częściej koncertował w kościołach, wykorzystując zarówno tradycyjne organy jak i instrumenty elektroniczne. Od płyty „Kantata Maryjna” z 1987 regularnie wydaje płyty inspirowane tematyką religijną. Z kolei „Wracam” (1990) i „Twój dom wschodzącego słońca” (1993) zawierały pogodne piosenki bliskie muzyce pop.

Ostatnim solowym wydawnictwem Skrzeka jest nagrany z formacją East Wind koncertowy album „Koncert żywiołów”. W końcu października 2010 ukazała się nowa płyta SBB, „Blue Trance”.

Poczujmy się swobodnie w Polskim Radiu, które gwarantuje nam wstęp do strefy różnorodności gatunków i stylów muzycznych.