X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Chopin

We Wrocławiu – Południe

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 14:35
Dziś rozpoczyna się 54. edycja festiwalu, który przez długi czas był wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Polski – a dziś z powodzeniem walczy o zachowanie swej specyfiki: Wratislavia Cantans. W tym roku wrocławska impreza zabierze słuchaczy w szczególną podróż po najdawniejszych źródłach muzycznych – po bogactwie późnoantycznego i średniowiecznego chorału: koptyjskiego, mozarabskiego, bizantyjskiego. Jak zwykle nie zabraknie też jednak gwiazd w bardziej tradycyjnych programach. Wśród nich: jedyny w Polsce koncert żegnającego się z publicznością Zubina Mehty.
Zubin Mehta
Zubin MehtaFoto: wikipedia / domena publiczna

„Każdy ma własną wizję Południa – zauważył Giovanni Antonini, dyrektor artystyczny dolnośląskiego festiwalu. – Dla wrocławian tę ideę mogą ucieleśniać moje rodzinne Włochy, tymczasem żyjąc na co dzień w Mediolanie czuję się raczej mieszkańcem Północy i myślę o dalszych regionach Italii jako o Południu. Z pewnością jest to kierunek, który nas pociąga. W biografiach wielu artystów odnajdujemy znaczące wspomnienia z podróży na Południe. Goethe, dotarłszy na Sycylię, miał powiedzieć, że znalazł źródło wszystkiego. (...) Tegoroczna Wratislavia Cantans zwraca się w stronę Południa: przygląda się nieustannie napływającym stamtąd inspiracjom, obserwuje przenikanie się tradycji, poszukuje w tym regionie źródeł naszej współczesnej kultury.”

Programy koncertów prowadzą poprzez muzykę różnych odmian chorału – wywodzącą się naturalnie z południowych kultur (wśród wykonawców Marcel Pérès i śpiewacy z właściwych regionów) – poprzez włosko-flamandzkie średniowiecze Ciconii (ansambl Mala Punica Pedro Memelsdorffa), neapolitański barok (opera Domenica Scarlattiego pod dyr. Antoniniego), aż po III Symfonię Mahlera, którą poprowadzi odbywający właśnie swe pożegnalne tournée z Israel Philharmonic Orchestra Zubin Mehta.

Pełen program festiwalu, który poza Wrocławiem gości też w wielu mniejszych miastach Dolnego Śląska, znajdą Państwo tutaj.

 

(jp)