X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Chopin

Łukasz Borowicz

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 10:47
Łukasz Borowicz
Łukasz Borowicz Foto: Joanna Mielniczuk/materiały prasowe

Moje pierwsze spotkanie z Chopinem…

W domu zawsze grała muzyka, głównie Beethoven i Mozart, ale także Chopin, myślę, że podczas słuchania muzyki przez Rodziców zostałem „biernym” słuchaczem.

Myślę Chopin, mówię…

E-moll, czy f-moll? A mówiąc poważnie to uwielbiam orkiestrowe akompaniamenty chopinowskie, tak często odsądzane od czci i wiary przez „specjalistów” (że jakoby źle zinstrumentowane). Są według mnie ideałem towarzyszenia fortepianowi przez wczesnoromantyczną orkiestrę. Ogromną radością było dla mnie pojawienie się partytur Wydania Narodowego oraz późniejsze ich porównywanie z innymi wydaniami.

Mój najbardziej osobisty utwór Chopina to…

Będzie nieoczekiwanie: Fantazja na tematy polskie.

Chopin na współczesnym steinwayu czy na historycznym erardzie, pleyelu, broadwoodzie?

Na każdym instrumencie - jeśli tylko muzyka grana jest przez znakomitego muzyka - muzyka Chopina brzmi inaczej. To wspaniałe, że możemy dziś rozszerzać horyzonty, badać konteksty. A więc, ogromne: tak dla wszystkich wykonań! Bez wykonań na instrumentach historycznych nie wyobrażam sobie współczesnego spojrzenia na muzykę Chopina.