X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Chopin

Marek Czech

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 06:00
Marek Czech
Marek CzechFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Moje pierwsze spotkanie z Chopinem...

Nie potrafię precyzyjnie określić, kiedy to było. Już od wczesnych lat szkolnych chodziłem na koncerty do filharmonii w moim rodzinnym Białymstoku. Zapewne tam po raz pierwszy usłyszałem muzykę Chopina na żywo.

Myślę Chopin, mówię...

Kiedy myślę o Chopinie, mam natychmiast skojarzenia z jakąś bezdenną tęsknotą, a jednocześnie nadzieją, które są dla mnie dominującym nastrojem muzyki Chopina.

Mój najbardziej osobisty utwór Chopina to...

Nokturn nr 20 cis-moll op. posth.

Chopin na współczesnym steinwayu czy na historycznym erardzie, pleyelu, broadwoodzie?

Muzyka Fryderyka Chopina na instrumentach historycznych zyskuje wyjątkową aurę i magię, która nie jest tak dostrzegalna w wykonaniach na instrumentach współczesnych. Prawdziwi poeci fortepianu, np. Janusz Olejniczak, potrafią łączyć z powodzeniem te dwa brzmieniowe światy. Subtelnie operują nowoczesną materią steinwaya oraz nadają wyjątkowej dynamiki kreacjom na pleyelu, erardzie itp.