X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Radio Chopin

Julianna Awdiejewa: próbuję rozszyfrować Chopina

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 18:30
Audio
  • Rozmowa z Julianną Awdiejewą, zwyciężczynią XVI Konkursu Chopinowskiego w 2010 roku. (PR, 30.08.2012)
Julianna Awdiejewa
Julianna AwdiejewaFoto: Harald Hoffman/NIFC

W październiku 2010 roku Julianna Awdiejewa zdobyła I nagrodę XVI Międzynarodowego Konkursu Fryderyka Chopina oraz nagrodę Krystiana Zimermana za najlepsze wykonie sonaty Chopina. Awdiejewa, artystka festiwalu "Chopin i jego Europa" w 2012 roku, opowiadała w Dwójce o swoim spotkaniu z muzyką genialnego kompozytora.

Pianistka po raz pierwszy zagrała w Warszawie na fortepianie historycznym i to w roli solistki w Koncertach fortepianowych patrona Konkursu. W tym roku mamy kolejną okazję usłyszeć artystkę grającą właśnie na instrumencie z epoki. – Mimo że możliwości technicznych współczesnych instrumentów nie da porównać z możliwościami Erarda, gra na instrumencie historycznym jest dla mnie zawsze interesującym przeżyciem – mówiła w rozmowie z Klaudią Baranowską.

Julianna Awdiejewa opowiadała również o swoim spotkaniu z muzyką Fryderyka Chopina. – Ważne było dla mnie zbliżenie się do jego świata, poznanie okoliczności powstania dzieł, specyficznej atmosfery czasów, w których żył Chopin – podkreślała. – Najważniejszą natomiast kwestią jest próba rozszyfrowania jego zamysłów i intencji zapisanych w nutach, w tych jedynych wskazówkach, jakie zostawił.

Jak Julianna Awdiejewa wspomina swój ubiegłoroczny występ na festiwalu i czy od tamtego czasu częstej gra na instrumentach z epoki? Czy postrzeganie muzyki Chopina zmieniło się u niej od czasów Konkursu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.